Reklama

Weterynarz nie wierzy własnym oczom: ten szczeniak ma ogon na pysku!

Narwhal - pies z ogonem na głowie dog-wow
© Facebook @macthepitbull

W ubiegłym tygodniu, kiedy temperatury na Środkowym Zachodzie były wyjątkowo niskie, ratownicy z Missouri znaleźli porzuconego na drodze szczeniaka. Kiedy się mu przyjrzeli, oniemieli. Piesek miał dwa ogony, w tym jeden na głowie!

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 15.11.2019, 19:49, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:55

Prawdziwy unikat

Niespełna trzymiesięczny szczeniak został znaleziony przez pracowników ratowniczej organizacji pozarządowej Mac w Missouri na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych. Zwierzak wałęsał się po ulicy, po jego matce czy opiekunach nie było śladu. Temperatury w nocy sięgały do zera. Szczeniak potrzebował natychmiastowej pomocy. Funkcjonariusze Mac zabrali go do ich centrum ratunkowego, które pomaga zwierzętom ze specjalnymi potrzebami. Na miejscu nazwano pieska „Narwhal, mały, magiczny, futrzany jednorożec”.

- Jest dosłownie najbardziej magiczną rzeczą, jaką kiedykolwiek widzieliście. I jest bardzo wesoły - powiedziała założycielka centrum ratunkowego Rochelle Steffen.

Następnego dnia wolontariusze Mac zabrali psa do weterynarza. Na miejscu zrobiono mu również tomografię komputerową, aby dowiedzieć się, skąd bierze się wyjątkowy ogon. Okazało się, że jest całkowicie przypadkowy, z niczym nie związany i nie ma kości, więc piesek nie może nim ruszać.

Psi jednorożec pomoże innym zwierzakom?

Cały internet już huczy o niesamowitym psim jednorożcu. Narwhal przyciąga ogromne zainteresowanie, do centrum ratunkowego przychodzi mnóstwo ludzi, chcących go zobaczyć. Pracownicy są pewni, że w przyszłości nie będzie problemu z adopcją psa. Na razie pies zostanie w schronisku, dopóki nie podrośnie, a lekarze nie będą pewni, że jego ogon nie zaszkodzi jego zdrowiu i prawidłowemu rozwojowi. W przeciwnym razie, ogon na głowie trzeba będzie wyciąć.

Duże zainteresowanie Narwhalem spowodowało, że oczy świata kierują się w stronę wyjątkowego centrum ratunkowego, gdzie schronienie znajdują zwierzęta ze specjalnymi potrzebami. Może dzięki magicznemu psu-jednorożcowi inne zwierzaki znajdą dom?

Trzymamy kciuki!

 

It’s me Narwhal!! I don’t understand what viral is but my foster mama said my story being viral helps ALL our special...

Posted by Mac the pitbull on Tuesday, November 12, 2019
 

Our Narwhal magical unicorn puppy has had so many great people checking in on him this morning. Here is what his normal routine is: being a puppy. BOL!! Love, MacKeeperOfTheUnicorns

Posted by Mac the pitbull on Wednesday, November 13, 2019

Źródło: Independent