Reklama

Mimo żądań służb, kobieta odmawia porzucenia swojego psa

Rottweiler dog-wow
© Unsplash

Wszystko zaczęło się we wrześniu, kiedy 34-letnia mieszkanka Rodez, miasteczka na południu Francji, została aresztowana podczas spaceru ze swoim psem. A to dopiero początek...

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 16.11.2019, 15:36, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:55

Powodem zatrzymania było to, że czworonóg nie miał kagańca. Rottweiler należy do kategorii psów uznawanych za niebezpieczne i na spacerze powinien mieć kaganiec.

Kobieta, świadoma swojego błędu, zaproponowała policjantom, aby pojechali za nią do jej domu, aby pokazać im wszystkie wymagane papiery zwierzęcia. Funkcjonariusze przypomnieli jedynie o obowiązującym prawie i odeszli, ale historia na tym się nie skończyła…

Przymusowe porzucenie

Krótko po całym zdarzeniu, młoda kobieta została ukarana grzywną 35 euro i wezwana na policję. Funkcjonariusze wyjaśnili jej, że nie wolno jej posiadać takiego psa, ponieważ w przeszłości była karana, o czym w ogóle nie wspomniała. 

Kobieta otrzymała wówczas karę pozbawienie wolności w zawieszeniu za przemyt nielegalnych towarów swojemu byłemu partnerowi. 34-latka wyjaśniała, że pies był dla niej ogromnym wsparciem. Pomógł jej wydostać się z toksycznego związku. 

"Mój pies jest dla mnie wszystkim! Jestem samotna, 10 lat byłam w toksycznym związku, mój partner mnie bił, ale przede wszystkim cały czas mi umniejszał, traktował jak powietrze i to dla niego dokonałam kradzieży” - tłumaczyła kobieta. “Ponowne wstanie na nogi, po rozstaniu w 2015 roku, było dla mnie bardzo trudne, ale to mój pies pomógł mi oderwać się od mojego byłego partnera” - dodała podczas wywiadu dla lokalnej gazety.

Ostatnia deska ratunku

Młoda kobieta nie daje jednak za wygraną. Postanowiła skorzystać z pomocy Isabelle Terrin, prawniczki specjalizującej się w prawie zwierząt. Do czasu ostatecznego wyjaśnia sprawy, pies trafił pod opiekę innej osoby

Obecnie, postępowanie jest w toku. Mamy nadzieję, że ta skomplikowana historia będzie miała swoje szczęśliwe zakończenie. 

Źródło: wamiz.com