Reklama

karetka
zobacz informacje o obrazie
© Shutterstock/DarSzach

Tego ratownika na bydgoskim SOR wszyscy chcą przytulać. Kochają go pacjenci i personel

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Chcesz udostępnić to ogłoszenie

Ten wyjątkowo uroczy nowy pracownik pomaga nie tylko pacjentom, ale również ratownikom medycznym, pielęgniarkom i lekarzom. 

Bydgoski Szpitalny Oddział Ratunkowy wzbogacił się o niezwykłego i puchatego pracownika. To Luna, której obecność – jak mówią sami pracownicy – jest warta więcej, niż wszelkie inne benefity pracownicze. 

Ta kilkumiesięczna suczka rasy golden retriever jest stałym pracownikiem i mieszkańcem szpitala. Ma swój kojec i miski w specjalnie przystosowanym dla niej pomieszczeniu na oddziale. Jej główne zadana to zmniejszanie napięcia u pracowników SOR. A nerwów jak wiemy, tam nie brakuje. 

Atak nożownika na dopalaczach 

Cały pomysł z tym, by na SOR pojawił się pies pojawił się wtedy, kiedy po bardzo traumatycznej sytuacji jakiej doświadczyli pracownicy placówki. Pewnego dnia na oddział dostał się pacjent, który będąc pod wpływem dopalaczy, zaatakował nożem personel.

Na miejsce przyjechała policja, ale o ile służby policji mają na podorędziu własnego psychologa, personel SOR nie doczekał się żadnego systemowego wsparcia.

Luna – puchate lekarstwo na wszelki ból 

Luna to pies -terapeuta. Jest specjalnie szkolony, by nieść wsparcie emocjonalne. 

Personel SOR podkreślają, że to działa. Siostra Bożenna prowadząca profil na Facebook dotyczący pracy pielęgniarek pisze: 

Gwarantuję, że 30 sekund czochrania Luny i żadne fajki czy "winko po pracy" nie są potrzebne.


Jak na razie Luna pracuje wyłącznie z personelem, ale możliwe, że w przyszłości będzie też niosła pomoc pacjentom! 

Uwaga! Luna zdążyła się już dorobić własnego konta na Instagramie! Jeśli zatem jesteście ciekawi, jak radzi sobie pies na SOR, to warto dodać jej profil do ulubionych! 

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz