Reklama

Życie tego dwulatka było w niebezpieczeństwie: na szczęście koci przyjaciel czuwał!

kot i dziecko cat-happy

Beau i Sandy są nierozłączni

© facebook.com/rescueawards/

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Beau – dwuletni chłopiec z Boronii koło Melbourne w Australii oraz Sandy, rudy kociak, już przy pierwszym spotkaniu wiedzieli, że będą nierozłączni. Mały chłopiec i jego mama przygarnęli rudzielca ze schroniska – nie spodziewali się jednak, że ta decyzja uratuje Beau życie!

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano 24.11.2019, 13:12, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:44

Adopcja - strzał w dziesiątkę

Wizyta w schronisku mająca na celu wybór jednego, jedynego spośród wielu czekających na szansę zwierzaków, rzadko kiedy jest łatwa. W przypadku Sally Gaunt i jej synka Beau wszystko stało się jednak jasne w momencie, gdy mały chłopiec ujrzał rude kocię. Więź między tą dwójką wytworzyła się w mgnieniu oka. Kociak o imieniu Sandy po prostu wskoczył Beau na kolana i zaczął się do niego tulić. Decyzja o adopcji kota była równie szybka. Od tej chwili Beau i Sandy są nierozłączni.

Kot na straży przyjaciela

Zaledwie rok później w domu Gauntów miała miejsce dramatyczna sytuacja, która mogłaby zakończyć się tragicznie gdyby nie Sandy. Pewnej nocy Sally poczuła, że kocurek za wszelką cenę próbuje ją obudzić, a wręcz wyciągnąć z łóżka. Sally wspomina: „Był to Wielki Piątek, dzień wolny, a tu Sandy budzi mnie, trącając mnie łapą i ciągnąc mnie zębami za włosy. Myślałam, że po prostu chce jeść, więc zignorowałam go, ale on był nieugięty”.

W końcu Sally wstała z łóżka – i wtedy zrozumiała, co się dzieje. 3-letni wówczas Beau właśnie przechodził silny atak. Chłopiec był nieprzytomny, ślinił się, trząsł w łóżku, zgrzytał zębami. Kobieta natychmiast zadzwoniła po karetkę. Sandy tymczasem ani na chwilę nie opuścił swego przyjaciela.

„Byłam zdenerwowana, ale zauważyłam Sandy’ego siedzącego pod noszami, [na których był Beau]” – mówi Sally. W tym momencie zrozumiała, że kot ocalił życie jej dziecka. – „W szpitalu powiedzieli mi, że Beau miał dużo szczęścia i zapewne nie przeżyłby, gdyby nie został w porę znaleziony… Będziemy zawsze wdzięczni, że Sandy pojawił się w naszym życiu”.

Koci bohater

Po serii badań lekarze stwierdzili u Beau padaczkę. Napady choroby nachodziły chłopca głównie w nocy – początkowo dziecko musiało mieć więc zainstalowaną nad łóżkiem kamerę, która zaalarmowałaby wszystkich na czas, gdyby znów zaczęło dziać się coś złego. Teraz chłopiec znajduje się pod obserwacją specjalistów i czuje się dobrze.

Tymczasem Sandy za swój bohaterski czyn otrzymał nagrodę Avocate People’s Rescue Story, przyznawaną co roku zwierzętom, które uratowały swoich opiekunów – Jetpets Companion Animals Rescue Awards. Oczywiście wierny Sandy i chłopiec wciąż są nierozłączni, a kocurek spędza każdą noc u boku swego przyjaciela – na wszelki wypadek.

 

We congratulate Sally, Beau and their remarkable cat, Sandy adopted from RSPCA Victoria, our winners of the 2019...

Posted by Jetpets Companion Animal Rescue Awards on Monday, October 7, 2019
 

The remarkable story of our 2019 Advocate® People’s Rescue Story winner, Sally, Beau, and their amazing cat, Sandy...

Posted by Jetpets Companion Animal Rescue Awards on Wednesday, November 13, 2019

Źródło: luxuryvideonews.com
 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz