Reklama

Urocze czy okrutne? Kontrowersje wokół chińskiego "psa-pandy"

Pies_przefarbowany_na_pande dog-angry
© Facebook.com

Kawiarnia w Chinach ma dość nietypowy sposób na przyciągnięcie klientów. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 20.11.2019, 14:12, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:55

Pamiętacie jak niedawno pisaliśmy o zielonym psie? Teraz mamy dla was równie ponurą historię, choć psiaki wyglądają faktycznie zjawiskowo. 

Psy udające pandy 

Kawiarnia w Chendu, w Chinach, wpadła na dość okrutny sposób na zwiększenie ilości klientów. Wiedząc, że zarówno turyści jak i tubylcy kochają misie panda, postanowiła wprowadzić je, jako element dekoracyjny. Tyle, że prawdziwe pandy są pod ochroną. Kawiarnia wykorzystała zatem psiaki, które … pomalowała. 

Według The Reuters, kawiarnia Curte Pet Games ma “na wyposażeniu” sześć szczeniąt rasy chow-chow. Wszystkie pofarbowane w taki sposób, by wyglądały jak małe pandy

Cel uświęca środki? 

Kawiarnia przekonuje, że wcale nie chodzi jej o nowych klientów, a o zainteresowanie klientów prowincją Sichuan, która jest regionem, w którym naturalnie żyją pandy. W ofertę wprowadzili nawet możliwość zafarbowania na pandę własnego psa, który przyjdzie z klientem. Taka usługa kosztuje około 850$. Straszne! 

Farbowanie szkodzi psom

Wprawdzie właściciel kawiarni twierdzi, że stosuje farby, które nie zatrują psów, ale trzeba pamiętać, że każda ingerencja tego typu w naturalne umaszczenie zwierzęcia jest ryzykowna.

Potwierdza to organizacja PETA, która podaje kilka przykładów psów poparzonych lub bliskich śmierci po kontakcie z farbą. 

 

ossessione panda a chengdu (poveri chou chou)

Posted by cinaforum on Wednesday, October 30, 2019

Miejmy nadzieję, że kawiarnia szybko zostanie zamknięta a małe słodkie pieski, uratowane. 

 
Tiñen a perros como pandas en una cafetería de China

¿Perros o pandas? En un café de Chengdu (Sichuan, China) cambian el color del pelaje de seis perros para que se parezcan a pandas y provoca polémica en la Red. Es el método de sus dueños para atraer más visitantes ya que logran que se asemejen al símbolo nacional de China Las imágenes de estos canes provocaron polémica en la Red. Muchas personas estiman que es maltrato animal El precio de ese servicio ronda los 210 dólares

Posted by RT Viral on Monday, October 28, 2019