Reklama

Bohaterski labrador ratuje topiącego się szczeniaczka i holuje go do brzegu (VIDEO)

Labrador_otrzepuje_sie_z_wody dog-wow © Facebook.com / RadioNewZeland

Na wybrzeżu Nowej Zelandii mogło dojść do tragedii. Na szczęście w porę pojawił się Marley – dzielny labrador

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Lisa Owen wyszła na spacer ze swoim labradorem Marleyem. Szli brzegiem wybrzeża w Petone w pobliżu Wellington. W pewnym momencie Lisa zauważyła, że spora grupa ludzi obserwuje morze. Zaciekawiona podeszła sprawdzić, co tak zainteresowało obserwatorów. 

Terrier w potrzebie

W wodzie pływał, a raczej topił się mały west highland terrier. Machał rozpaczliwie łapkami i wyraźnie nie radził sobie z naporem fal. Nie był w stanie dopłynąć do brzegu i wyglądał na naprawdę przerażonego. Mimo tego, że do brzegu nie było daleko, Lisa wiedziała, że w tym miejscu głębokość morza wynosi aż dwa metry

Marley płynie na ratunek 

Jedna z osób obserwujących zdarzenie chciała pomóc psu, ale nie mogła się do niego zbliżyć. Brodziła w wodzie, ale była za daleko, by moc chwycić psa, a z jakichś powodów nie decydowała się na podpłynięcie do niego. Lisa pomyślała, że będzie musiała sama wskoczyć do wody. 

To samo pomyślał Marley i zanim Lisa zdążyła zareagować, już był w wodzie.

Zamiast chwycić psa, okrążył go i zachowując się niczym holownik, popychał psa w kierunku brzegu.

W końcu, kiedy piesek był już na tyle blisko by móc go przechwycić, jeden z mężczyzn obserwujących zdarzenie wszedł do wody i wyciągnął go na brzeg. Terier został uratowany. 

Woda była naprawdę zimna, zatem duży szacunek należy się również dwóm osobom, które zdecydowały się wejść do wody, by pomóc psiakowi. Choć oczywiście bez pomocy Marleya, cała akcja ratunkowa mogłaby się nie udać. 

 
Heroic labrador helps save small dog in the sea

"He's never had any training like that, he's a wonderful dog, awesome soul, a really positive boy." ICYMI - Here's the story of heroic Marley, who helped save a small dog in the sea.

Posted by RNZ on Monday, November 18, 2019
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz