Reklama

pies Sami

Biedny pies był w tragicznym stanie

© Ufficio Stampa OIPA

Myśliwy doprowadził psa na skraj śmierci: jego tłumaczenie jeży włos na głowie

Przez Iza Markowska

Opublikowano

Myśliwy doprowadził 4-letniego psa na skraj śmierci. Kiedy został odebrany właścicielowi, pies był samą skórą i kośćmi.

 Na początku lipca do organizacji na rzecz ochrony zwierząt OIPA z Padwy trafił seter w tragicznym stanie. 

Sami, czteroletni pies myśliwski, był skrajnie wychudzony. Kiedy go znaleziono, ważył zaledwie sześć kilogramów. 

Pies myśliwski doprowadzony na skraj śmierci

Myśliwemu, który jest właścicielem pies, zostały postanowione zarzuty znęcenia się nad zwierzęciem. Grozi mu od 3 do 18 miesięcy więzienia lub grzywna w wysokości od 5 do 30 000 euro.

Pracownikom organizacji z Padwy mężczyzna oświadczył, że nie karmił psa, aby lepiej radził sobie podczas polowania.

"To była sama skóra i kości, miał tak silną anemię, że konieczna była transfuzja krwi, miał pchły i zmiany w oku. Dziś wraca do zdrowia i pochłania jedzenie, którego tak bardzo mu brakowało" - powiedziała Laura Maggiolo, koordynatorka z organizacji OIPA.

Sami© OIPA

Nowe życie

Sami jest pod opieką domu tymczasowego i czeka na adopcję.

"Nieustannie szuka czułości i przytulania, dlatego nie chcieliśmy umieszczać go w schronisku w oczekiwaniu na adopcję." - wyjaśnia Laura Maggioli. "Jak dotąd wydatki ponosi OIPA, ale nie wykluczamy zbiórki pieniędzy, jeśli pobyt Samiego w domu tymczasowym się przedłuży. Zamiast tego mamy nadzieję, że jak najszybciej znajdzie dom i wiele miłości".

Tak wyglądał Sami, kiedy go znaleziono© OIPA
Więcej wiadomości o...

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz

1 komentarzy

  • Katarzynka
    Katarzynka
    Brak jest świadomości, że zwierzę czuje i myśli jak kilkuletnie dziecko. Czy pozwolilibyśmy, aby ktoś zrobił dziecku krzywdę? Kary za znęcanie się nad zwierzętami są zbyt niskie, praktycznie nie istnieją. Czy kodeks Hammurabiego, oko za oko, ząb za ząb, w pewnych sytuacjach nie byłby najwłaściwszy? To co mi zrobiłeś, ciebie również czeka. Przywiązałeś mnie do drzewa, może i ciebie należałoby przywiązać, zakopałeś mnie, może i ciebie należałoby zakopać, spróbuj się uwolnić a będziesz wiedział co czułem. Głodziłeś mnie, może i tobie nie powinno się dać jedzenia? Zobaczyłbyś co znaczy być głodnym, widzieć jak ktoś obok wręcz zażera się a tobie za próbę zjedzenia choćby okrucha serwuje kopniaka. Może świadomość takich kar, ich nieuchronnoś oraz napiętnowanie przyniosłyby jakiś skutek. Przyroda przecież bez nas doskonale sobie poradzi, my bez niej nie istniejemy. W 21 wieku czas najwyższy to zrozumieć i się do tego dostosować.
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

1 komentarz na temat 1

Chcesz udostępnić ten artykuł?