Reklama

Pies przekracza granicę między Meksykiem a USA

Piesek samotnie przekracza granicę: reakcja straży granicznej jest niebywała (video)

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Pies przekracza granicę USA - Meksyk bez żadnych problemów. 

Psy bywają bohaterami wielu niesamowitych historii.  W niektórych z nich czynny udział biorą organy ścigania.   

Tak było w przypadku psa, który dwa lata temu przekroczył granicę USA-Meksyk. Moment ten został uchwycony przez użytkowniczkę Facebooka o imieniu Diana Diaz.

Kobieta udostępniła w sieci społecznościowej video od momentu, gdy zwierzę przekracza granicę, aż do momentu, gdy zostaje pogłaskane przez amerykańską policję.

Piesek przekracza granicę 

Na nagraniu widać psa, który wraz z innymi ludźmi zmierza do przejścia granicznego. Najwyraźniej zwierzak nie miał właściciela i błąkał się samotnie po okolicy, ale kiedy zobaczył przechodniów przekraczających granicę z jednego kraju do drugiego, postanowił zrobić to samo.

Pies wyglądał na szczęśliwego i jednocześnie zdenerwowanego otoczeniem tak wielu ludzi, ale przedostał się na teren USA bez żadnych problemów. 

Nie musiał przedstawiać żadnych dokumentów i mógł wjechać do kraju bez problemów. Prawdziwie uprzywilejowany pies! 

Pies został bardzo ciepło przyjęty przez Straż Graniczną USA i otrzymał wiele głasków. Kto wie, może nawet jakiś smakołyk? Wspierali go również meksykanie, którzy chcieli przedostać się do USA. 

Kiedy Diana Díaz opublikowała zdjęcia w sieci społecznościowej, komentarze użytkowników były natychmiastowe. Wszyscy okazywali empatię i czułość wobec małego psa.

Post Diany i otrzymał tysiące polubień i setki komentarzy na temat przygód tego psa, któremu z pewnością nie zabrakło miłości ani jedzenia na nowym etapie życia.

Granica między Meksykiem a USA, która powstała w 1821 roku, jest coraz bardziej oblegana przez osoby, które chcą przedostać się do Stanów Zjednoczonych. W 2022 roku straż graniczna zatrzymała 2,2 mln osób, które bez pozwolenia próbowały przedostać się na teren USA. Post o tym, jak mały pies z łatwością przedostaje się do USA, wywołał poruszenie, bo setki tysięcy osób, chciałyby być na jego miejscu. 

Natomiast, jeśli chcesz podróżować z psem, pamiętaj o szczepieniach i paszporcie!

Zobacz też: 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?