Reklama

"Zbyt smutny i pospolity" powiedzieli. Tulio znów czeka na dom

Pies_Tulio dog-sad
© Facebook.com /Nasi Bracia Moja Miłość

Smutne jest życie samotnego, niekochanego psa. Potrzeba czasu, by stał się wesołym kompanem. Tulio nie dostał jednak takiej szansy. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 25.11.2019, 07:44, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:55

Adopcja psa wymaga cierpliwości

Zwierzę powoli przyzwyczaja się do nowych warunków i otoczenia. Potrzebuje czasu, by zrozumieć, że będzie mu ciepło i dobrze. Jeszcze więcej by zaufać, że osoba, z którą mieszka nie wyrzuci go , nie skrzywdzi i będzie się nim opiekować. 

Psy, które dopiero co zostały zaadoptowane, wymagają uwagi i troski. Muszą też wiedzieć, kto jest panem w domu i kogo należy się słuchać. Tę hierarchię trzeba ustalić, a psa pilnować. 

Zbyt wczesne wypinanie psa ze smyczy poza domem może skończyć się tym, że pies spanikuje, ucieknie i się zgubi.

Tak właśnie stało się z Tulio, który nie miał wystarczająco dużo czasu, by poznać swojego nowego opiekuna. Niedopilnowany uciekł i przez wiele dni błąkał się samotnie po okolicy. 

Tulio czeka na dom

W końcu udał się go odnaleźć, Tulio wrócił do schroniska i czeka na kolejną szansę. Jest smutny, bo nikt go nie przytula, a przecież od przytulania pochodzi jego imię. Tulio. 

Nie będzie mu łatwo, bo nie jest najpiękniejszym psem świata i wygląda, jakby płakał. A ludzie chcą mieć wesołego kompana. 

Tulio też może się uśmiechać, jeśli dostanie szansę. Pomóżmy mu znaleźć dom. 
 

Tulio - Pies, który przez jedną osobę odwiedzającą schronisko został określony jako "brzydki i odpychający przez swoją...

Posted by Nasi Bracia Moja Miłość on Tuesday, November 19, 2019