Aktualności :
Wamiz Logo

Reklama

"Zbyt smutny i pospolity" powiedzieli. Tulio znów czeka na dom

Pies_Tulio © Facebook.com /Nasi Bracia Moja Miłość

Smutne jest życie samotnego, niekochanego psa. Potrzeba czasu, by stał się wesołym kompanem. Tulio nie dostał jednak takiej szansy. 

Przez Sabina Stodolak, 25 lis 2019

Adopcja psa wymaga cierpliwości

Zwierzę powoli przyzwyczaja się do nowych warunków i otoczenia. Potrzebuje czasu, by zrozumieć, że będzie mu ciepło i dobrze. Jeszcze więcej by zaufać, że osoba, z którą mieszka nie wyrzuci go , nie skrzywdzi i będzie się nim opiekować. 

Psy, które dopiero co zostały zaadoptowane, wymagają uwagi i troski. Muszą też wiedzieć, kto jest panem w domu i kogo należy się słuchać. Tę hierarchię trzeba ustalić, a psa pilnować. 

Zbyt wczesne wypinanie psa ze smyczy poza domem może skończyć się tym, że pies spanikuje, ucieknie i się zgubi.

Tak właśnie stało się z Tulio, który nie miał wystarczająco dużo czasu, by poznać swojego nowego opiekuna. Niedopilnowany uciekł i przez wiele dni błąkał się samotnie po okolicy. 

Tulio czeka na dom

W końcu udał się go odnaleźć, Tulio wrócił do schroniska i czeka na kolejną szansę. Jest smutny, bo nikt go nie przytula, a przecież od przytulania pochodzi jego imię. Tulio. 

Nie będzie mu łatwo, bo nie jest najpiękniejszym psem świata i wygląda, jakby płakał. A ludzie chcą mieć wesołego kompana. 

Tulio też może się uśmiechać, jeśli dostanie szansę. Pomóżmy mu znaleźć dom. 
 

Tulio - Pies, który przez jedną osobę odwiedzającą schronisko został określony jako "brzydki i odpychający przez swoją...

Posted by Nasi Bracia Moja Miłość on Tuesday, November 19, 2019