Reklama

Na psie zdrowie! Browar NOOK pomaga zwierzętom w niecodzienny sposób

Rusałka czeka na dom dog-happy
© Fundacja Azyl pod Psim Aniołem

Wkrótce pijąc piwa kraftowe Browaru NOOK, będziecie mogli wesprzeć adopcję bezdomnych psów. Jak? Fundacja Azyl pod Psim Aniołem i browarnicy wpadli na oryginalny pomysł. Zobaczcie sami.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 23.11.2019, 16:46, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:55

W ostatnich latach w Polsce powstaje coraz więcej tzw. piw kraftowych. Browarnicy prześcigają się w tworzeniu nowych receptur, a także interesujących opraw graficznych piwnych butelek. Fundacja Azyl pod Psim Aniołem oraz Browar NOOK pomyśleli, dlaczego by nie wykorzystać rosnącej popularności kraftów do promowania adopcji bezdomnych zwierząt. Przyznajemy, że efekt współpracy Fundacji i Browaru jest wielce inspirujący.

Bezdomne zwierzaki szukają domu na etykietach butelek

Chociaż Polacy coraz chętniej decydują się na adopcję, to niestety bezdomnych zwierząt wciąż przybywa. Pod opieką Fundacji Azyl pod Psim Aniołem znajduje się obecnie około 300 psów. Pracownica Fundacji Joanna Burakiewicz przyznaje, że cały czas szukają domów dla swoich podopiecznych, dlatego zdecydowali się na współpracę z Browarem NOOK.

W ramach współpracy na butelki piw trafią wyjątkowe podobizny psów poszukujących domu oraz podstawowe informacje o każdym z prezentowanych czworonogów. Na etykietę trafił między innymi Kom, który został znaleziony, kiedy błąkał się samotnie po polu.

- Kom jest uroczym, łaciatym pieskiem, który trafił do nas kilka miesięcy temu. Najprawdopodobniej miał wcześniej właścicieli, bo reaguje na komendy i bardzo grzecznie się zachowuje. Bardzo zależy nam, aby tak jak pozostałe psy trafił do dobrego domu – mówi Burakiewicz.