Reklama

Odchudzanie tej kotki to prawdziwe wyzwanie. Czy potrzebna będzie Chodakowska?

Bronson walczy z nadwagą cat-happy © Instagram @iambronsoncat

Amerykańska para założyła firmę, w której produkuje meble naścienne dla kotów domowych, aby promować ich aktywność. Nie spodziewała się jednak, że prawdziwym wyzwaniem będzie dla niej jej 15-kilogramowa kotka Bronson.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 25.11.2019, 18:51, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:44

Megan Hanneman i Mike Wilson prowadzą firmę, w której produkują meble naścienne dla kotów kanapowych, aby je odchudzać i promować ich aktywność. Wcześniej mieli dwa koty, dzięki którym mogli testować swoje produkty, ale prawdziwym wyzwaniem okazała się dla nich ich własna kotka! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by I Am Bronson Cat (@iambronsoncat) on

Prawdziwie puszysty kot

Para udała się do organizacji Human Society, aby adoptować kolejnego kota. Kiedy zobaczyli Bronson, natychmiast zapragnęli ją przygarnąć i pomóc jej w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

- Po powrocie stamtąd żadne z nas nie mogło przestać o niej mówić. Jak fajnie byłoby zabrać ją do domu i pomóc jej stracić dodatkowe kilogramy! Wróciliśmy więc do Humane Society następnego dnia, krótko po tym, jak się otworzyli – zwierza się para.

Na miejscu okazało się, że właściciel Bronson zmarł. Ponieważ kotka miała bardzo dużą nadwagę, uznano, że jej poprzedni opiekun musiał ją karmić dużą ilością resztek ze stołu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by I Am Bronson Cat (@iambronsoncat) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by I Am Bronson Cat (@iambronsoncat) on

Trudna droga do idealnej sylwetki

W przypadku kotów z nadwagą takich jak Bronson bardzo ważne jest, aby chudły powoli, w przeciwnym razie mogą dostać stłuszczenia wątroby, które jest śmiertelne. Mike i Megan długo szukali odpowiedniej diety dla kotki. Najodpowiedniejsza okazała się ta bez ziaren.

Para zapewniła też futrzakowi odpowiednie ćwiczenia z zabawkami oraz wspinanie się na miejsce drzemki umieszczone wysoko na meblach. Po jakimś czasie, kiedy Megan i Mike zauważyli, że wspinanie się jest dla Bronson dużym wyzwaniem, bali się, że może to zbytnio obciążyć jej stawy. Postanowili więc poczekać z forsownymi ćwiczeniami, aż będzie bardziej wysportowana.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by I Am Bronson Cat (@iambronsoncat) on

Ależ z niej leniuszek!

Bronson jednak nie kwapi się do sportu. Obecnie jej ćwiczenia ograniczają się do wędrowania za miską z jedzeniem, którą jej opiekunowie co rusz przenoszą w inne miejsce. Bronson też nie biega za zabawkami, bawi się nimi… leżąc.

Dzięki wysiłkowi zwierzaka i jego opiekunów, kotce udało się już zrzucić kilka kilogramów, ale do prawidłowej wagi jeszcze daleko. Wraz z ponad 200 tysiącami obserwujących na Instagramie, kibicujemy Bronson w walce z nadwagą.

A tu przeczytasz o kocie z nadwagą, który znalazł bardzo sprytny sposób na uniknięcie ćwiczeń.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by I Am Bronson Cat (@iambronsoncat) on

Źródło: Cats On Catnip

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz