Reklama

fillette avec son chat
© Reddit - ChiefAcorn

Dziewczynka martwi się o zdrowie swojego kota i pisze uroczy list do weterynarza

Przez Iza Markowska

Opublikowano

Nie ma ograniczeń wiekowych, jeśli chodzi o bycie odpowiedzialnym opiekunem zwierząt. Jakiś czas temu udowodniła to dziewczynka, która martwiła się o zdrowie swojego czworonoga.

W 2017 roku Maggie miała 12 lat i jest kochającą właścicielką kota o imieniu Shadow. 

Jednak pewnego dnia, kiedy oglądała telewizję, jej kot postanowił spróbować napoju z jej szklanki. Tak mu posmakował, że wypił go sporo. Problem: szklanka była pełna mleka truskawkowego. Zmartwiona dziewczynka postanowiła skontaktować się natychmiast z lekarzem weterynarii. Wysłała email, który lekarz opublikował później na platformie Reddit.

Wiadomość

"Dzień dobry. Mój kot, Shadow, oglądał ze mną telewizję i wziął kilka łyków mojego mleka truskawkowego. Stało na stole i wypił je, gdy nie patrzyłam. Martwię się, że coś może mu się stać, ponieważ nie wiem, czy kiedykolwiek pił mleko lub mleko truskawkowe. Martwię się również, ponieważ jestem jedyną osobą w mojej rodzinie, która w tej chwili nie śpi, a mam tylko 12 i pół roku, więc nie wiem, co robić. Proszę, pomóż mi", czytamy.

Poruszeni bardzo odpowiedzialnym podejściem dziewczynki lekarze postanowili jej odpisać. Oto, co napisał do niej jeden z nich:

"Cześć Maggie! Przykro mi, że nie mogliśmy skontaktować się z Tobą wcześniej. Dziękujemy, że jesteś tak odpowiedzialnym właścicielem i martwisz się, gdy Twój zwierzak robi coś, czego nie powinien. Dobre wieści! Nie ma powodu do zmartwień. Nawet jeśli mleko nie jest najlepsze dla kotów, w małych ilościach nie powinno zaszkodzić. Na twoim miejscu nie pozwalałbym mu na regularne popijanie mleka truskawkowego, ale jeśli stało się to raz, nic nie szkodzi. Jeśli zauważysz, że Twój kot wymiotuje lub ma biegunkę, powiedz o tym mamie i tacie, aby mogli zabrać go na kontrolę do lekarza. Jeszcze raz dziękujemy za bycie tak troskliwą opiekunką. Jeśli będziesz potrzebować dodatkowej pomocy, napisz do nas. Miłego dnia".

Więcej wiadomości o...

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?