Reklama

Ten dwuletni owczarek niemiecki wygląda jak szczeniak: powód jest smutny

Owczarek Ranger dog-wow
© Instagram - Ranger_thegshepherd

Uroczy owczarek niemiecki Ranger z Phoenix w Arizonie mimo tego, że ma już dwa lata, wciąż wygląda jak szczeniak. Właściciele psa zachodzili w głowę, co jest powodem tej anomalii. Dopiero wizyta u weterynarza rozwiązała zagadkę…

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 22.11.2019, 18:14, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:55

Na pasożycie się nie skończyło

“Kiedy hodowca przekazał Rangera w nasze ręce, zauważyliśmy, że był on mniejszy niż wszystkie inne psy z miotu, ale doszliśmy do wniosku, że to dlatego, że miał pasożyta” - relacjonowała w Daily Mail Shelby Mayo, właścicielka psa.

Po kilku tygodniach państwo Mayo zauważyli, że organizm Rangera zaatakował kolejny pasożyt, giardia jelitowa. W tym samym czasie Shelby odkryła, że jej pupil ma wielką infekcję na szyi. “Kiedy udało nam się opanować infekcję, kilka miesięcy później mogliśmy szybko pozbyć się giardii jelitowej”- dodała kobieta. 

Rzadka mutacja

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ranger (@ranger_thegshepherd) on

Owczarek niemiecki mimo pomyślnych terapii, wciąż pozostawał bardzo mały. Weterynarz zaczął podejrzewać rzadką u tej rasy mutację, karłowatość przysadkową. “Byliśmy bardzo sceptyczni wobec tej diagnozy, bo to bardzo rzadka mutacja. Czas mijał, a Ranger nie rósł. W końcu zaakceptowaliśmy fakt, że nasz pies cierpi na tę przypadłość” - przyznała  Shelby dla Daily Mail. 

Karłowatość sprawia, że ​​pies boryka się z wieloma problemami zdrowotnymi, w tym obfitym linieniem i łuszczeniem się skóry, którą powoduje niedoczynność tarczycy. Na szczęście, właścicielom psa udało się, z pomocą odpowiedniego leczenia, zahamować rozwój dodatkowych chorób. Po kolejnych kilku tygodniach, pies został poddany sterylizacji i wówczas zaczęły następować duże zmiany. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ranger (@ranger_thegshepherd) on

“Ranger stracił apetyt, zaczął schudnąć, wypadała mu prawie cała sierść i miał wyjątkowo suchą i łuszczącą się skórę” - mówiła Shelby. Okazało się, że kolejne pogorszenie stanu zdrowia Rangera miało związek z niedoczynnością tarczycy. Poziom hormonów był bardzo niski, to powodowało zmiany. 

“Jeden z naszych fanów na Instagramie, który jest producentem naturalnych kosmetyków, przesłał nam kozie mydło, które bardzo pomogło” - mówiła Shelby. “Po podaniu Rangerowi tyroksyny [hormon tarczycy - przyp. red.] i tego mydła jego sierść odrosła, a skóra przestała być sucha” - podsumowała.

Pozostaje nam życzyć Rangerowi dużo zdrowia!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ranger (@ranger_thegshepherd) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ranger (@ranger_thegshepherd) on

Źródło: dailymail.co.uk