Reklama

różowy pies w parku
© Facebook/Ochota - dzielnica m.st. Warszawy

Dziwaczna rzeźba psa w jednym z warszawskich parków: edukacja czy ohyda?

Przez Iza Markowska

Opublikowano

W parku 5 Sióstr na warszawskiej Ochocie stanął różowy pies i od razu wywołał kontrowersje.

W Parku 5 Sióstr na warszawskiej Ochocie stanęła rzeźba różowego psa. Ma na imię Poopilek a jego zadaniem jest przypominanie mieszkańcom o obowiązku sprzątania po psie.

Hit czy kit?

„Zaproszeni do poznania Poopika dzieci z okolicznych przedszkoli, nie kryły entuzjazmu.  Nowy POOPilek to dzieło artystki Olgi Prokop-Miśniakiewicz, która stworzyła aż trzy unikalne rzeźby, które zostaną na stałe umieszczone w miejscach publicznych na terenie Ochoty. Te wyjątkowe twory wykonane zostały z odzyskanych materiałów, w tym plastiku, co stanowi nie tylko artystyczne wyzwanie, ale także wyraz dbałości o środowisko naturalne.” - czytamy w poście na Facebook'u dzielnicy Ochota.

Niestety mieszkańcy nie są zadowoleni, większości nie podoba się estetyka rzeźby. Pod postem rozgorzała ostra dyskusja. 

„Recykling nie polega na tym żeby z zebranego plastiku robić koszmarki i umieszczać je w przestrzeni publicznej.” - pisze jedna z osób. „Mało mamy w dzielnicy bezguścia i estetycznych horrorków?” - dodaje ktoś inny.

Pojawiają się również konstruktywne postulaty, aby zamiast rzeźby ustawić dystrybutory z woreczkami na psie kupy. A wy co sądzicie? 

Więcej wiadomości o...

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?