Reklama

Wamiz uruchomił pierwszą ogólnopolską wyszukiwarkę promującą odpowiedzialną adopcję!

wamiz dog-cat-happy
© Wamiz

We wtorek 26 listopada w warszawskiej kawiarni Miau Cafe odbyło się śniadanie prasowe dotyczące uruchomienia wyszukiwaki adopcyjnej Wamiz. To pierwsze narzędzie, dzięki któremu można wyszukać psa lub kota do adopcji w całej Polsce, jednocześnie mając pewność, że zwierzak przebywa pod opieką wiarygodnej i godnej zaufania instytucji.

Redakcja

Opublikowano 27.11.2019, 09:44, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:55

Polska jest pierwszym po Francji krajem, gdzie wystartował projekt wyszukiwarki adopcyjnej. Wyszukiwarka zaczęła działać w listopadzie 2019. Jej uruchomienie zostało ogłoszone podczas śniadania prasowego w warszawskiej kawiarni Miau Cafe, gdzie na adopcję czeka pięć wspaniałych kotów.

W śniadaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji, które będą współpracować z Wamiz: Anna Zielińska - Vice Prezes Fundacji VIVA!, Elżbieta Malczyk - koordynator projektu Adopciaki.pl, Henryk Strzelczyk - Dyrektor warszawskiego Schroniska Na Paluchu oraz Magda Migdał - Koordynator Wolontariatu w Schronisku Na Paluchu.

Docelowym założeniem Wamiz jest stworzenie ogólnopolskiej wyszukiwarki zwierząt do adopcji, która integrować będzie wszystkie zwierzęta do adopcji, przebywające pod opieką sprawdzonych i godnych polecenia schronisk i organizacji.

Podmioty współpracujące z Wamiz.pl będą musiały stosować standardy adopcyjne zapewniające bezpieczeństwo procesu dla ludzi i zwierząt, a organem weryfikującym jest Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!

Obecność zwierzaka w wyszukiwarce Wamiz będzie niejako gwarantem, że przebywa on pod opieką schroniska czy organizacji, które są dobrze prowadzone, gdzie adoptujący otrzymują wsparcie, a zwierzętom nie dzieje się krzywda.

Ze względu na ogromne rozproszenie podmiotów zajmujących się opieką nad bezdomnymi zwierzętami, polska wersja wyszukiwarki na początek obejmuje jedno schronisko i jedną fundację.

Pierwszą organizacją tego typu współpracującą z Wamiz.pl będzie program Adopciaki.pl z bazą 100 domów tymczasowych, w których przebywa między 250 a 300 psów i kotów w całej Polsce.

Stopniowo, do wyszukiwarki będą dołączać kolejne, sprawdzone schroniska i organizacje.

Elżbieta Malczyk - program Adopciaki.pl© Wamiz
Anna Zielińska - Vice Prezes Fundacji VIVA!© Wamiz
Henryk Strzelczyk - Dyrektor Schroniska "Na Paluchu"© Wamiz
Dorota Pietrzyk - Country Manager Wamiz © Wamiz
© Wamiz