Reklama

Bezdomny kot wchodzi do restauracji: 10 lat później okazuje się, że to była dobra decyzja!

Kot_Denny_przed_restauracja cat-wow
© Facebook.com / 20 minutos

Jedna z restauracji w Oregonie, w USA swoim bywalcom oferuje znacznie więcej niż tylko smaczne posiłki. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 29.11.2019, 19:57, aktualizacja dnia 24.03.2021, 18:18

Porzucone zwierzęta potrzebują miłości i ciepła. Ten kot, który głodny przypadkiem wszedł 10 lat temu do restauracji Denny’s w Oregonie w USA, teraz jest ulubieńcem klientów!

Restauracja pomaga bezdomnemu kotu

Jeśli udalibyście się do restauracji Denny’s, prawdopodobnie przywitałby was uroczy, rudy kot, który po restauracji porusza się jak Pan i władca. I ma do tego pełne prawo, bo mieszka tu już od dziesięciu lat. 

Kiedy kot po raz pierwszy pojawił się w progu restauracji, był przerażony, bardzo głodny i zaniedbany. Pracownicy nakarmili go i napoili. Byli przekonani, że kot się komuś zgubił, ale rudzielec pojawił się w restauracji również kolejnego dnia. W miarę upływu czasu – i codziennych kocich wizyt – zorientowali się, że kot został porzucony. 

Puchaty celebryta

Kot przychodził codziennie i w końcu dorobił się imienia Denny (dla przyjaciół Denns) i własnego legowiska. Wielu klientów restauracji mówi, że przychodzi do niej właśnie dla kota, który jest zawsze spokojny, szczęśliwy i nierzadko wdrapuje się na ich kolana, domagając się porcji pieszczot. 

Zarówno pracownicy restauracji, jak i klienci przez lata się zmieniali, ale Denns zawsze jest otaczany miłością i troską. Wszyscy dbają, by czuł się jak w domu i wszyscy czują się jak w domu dzięki niemu. 

Szefostwo zbudowało mu na zewnątrz mały domek, w którym kot spędza noce, a klienci regularnie przynoszą mu nowe koce. Jeden z nich przyniósł mu nawet mały grzejnik na zimę!

Denny jest też kontrolnie badany przez weterynarza. Obecnie jest zdrowy, ale to już dość leciwy kot i potrzebuje coraz więcej troski. Na szczęście może liczyć na całą społeczność skupioną wokół restauracji! 

Teraz, jedna z jego fanek – Laura Leader, stały bywalec restauracji, uruchomiła w serwisie crowdfoundingowym gofundme zbiórkę, by pokryć koszt rosnących rachunków za pomoc medyczną. Udało się już zebrać ponad 3500$!

 

Este felino no tiene casa, pero sí tiene un lugar al que ir. Y no solo eso, sino que también tiene un restaurante con su nombre (bueno, más bien él tiene el nombre de un restaurante).

Posted by 20minutos.es on Friday, November 1, 2019