Reklama

Bezdomny kot wchodzi do restauracji: 10 lat później okazuje się, że to była dobra decyzja!

Kot_Denny_przed_restauracja cat-wow © Facebook.com / 20 minutos

Jedna z restauracji w Oregonie, w USA swoim bywalcom oferuje znacznie więcej niż tylko smaczne posiłki. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 29.11.2019, 19:57, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:44

Porzucone zwierzęta potrzebują miłości i ciepła. Ten kot, który głodny przypadkiem wszedł 10 lat temu do restauracji Denny’s w Oregonie w USA, teraz jest ulubieńcem klientów!

Restauracja pomaga bezdomnemu kotu

Jeśli udalibyście się do restauracji Denny’s, prawdopodobnie przywitałby was uroczy, rudy kot, który po restauracji porusza się jak Pan i władca. I ma do tego pełne prawo, bo mieszka tu już od dziesięciu lat. 

Kiedy kot po raz pierwszy pojawił się w progu restauracji, był przerażony, bardzo głodny i zaniedbany. Pracownicy nakarmili go i napoili. Byli przekonani, że kot się komuś zgubił, ale rudzielec pojawił się w restauracji również kolejnego dnia. W miarę upływu czasu – i codziennych kocich wizyt – zorientowali się, że kot został porzucony. 

Puchaty celebryta

Kot przychodził codziennie i w końcu dorobił się imienia Denny (dla przyjaciół Denns) i własnego legowiska. Wielu klientów restauracji mówi, że przychodzi do niej właśnie dla kota, który jest zawsze spokojny, szczęśliwy i nierzadko wdrapuje się na ich kolana, domagając się porcji pieszczot. 

Zarówno pracownicy restauracji, jak i klienci przez lata się zmieniali, ale Denns zawsze jest otaczany miłością i troską. Wszyscy dbają, by czuł się jak w domu i wszyscy czują się jak w domu dzięki niemu. 

Szefostwo zbudowało mu na zewnątrz mały domek, w którym kot spędza noce, a klienci regularnie przynoszą mu nowe koce. Jeden z nich przyniósł mu nawet mały grzejnik na zimę!

Denny jest też kontrolnie badany przez weterynarza. Obecnie jest zdrowy, ale to już dość leciwy kot i potrzebuje coraz więcej troski. Na szczęście może liczyć na całą społeczność skupioną wokół restauracji! 

Teraz, jedna z jego fanek – Laura Leader, stały bywalec restauracji, uruchomiła w serwisie crowdfoundingowym gofundme zbiórkę, by pokryć koszt rosnących rachunków za pomoc medyczną. Udało się już zebrać ponad 3500$!

 

Este felino no tiene casa, pero sí tiene un lugar al que ir. Y no solo eso, sino que también tiene un restaurante con su nombre (bueno, más bien él tiene el nombre de un restaurante).

Posted by 20minutos.es on Friday, November 1, 2019

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz