Reklama

Psy czuły nadchodzące trzęsienie ziemi w Albanii (VIDEO)

Psy i strażacy. dog-sad

W akcji ratunkowej biorą udział również specjalnie przeszkolone psy

© Facebook @Dipartimento Protezione Civile

Ratownicy z Czarnogóry, Serbii i Włoch próbują odnaleźć osoby zaginione w trzęsieniu ziemi, które ostatnio nawiedziło Albanię. W katastrofie zginęło 30 osób, setki zostało rannych. Nie wiadomo, jaki los spotkał zwierzęta domowe.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 29.11.2019, 09:48, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:55

Tragedia w Albanii

W ostatnim trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło Albanię, zginęło kilkadziesiąt osób, setki są ranne. Część ludzi wciąż nie odnaleziono. W akcji ratowniczej biorą udział Czarnogórcy, Serbowie i Włosi. Wielu ratowników pracuje wespół z psami tropiącymi, które szukają ludzi pod gruzami budynków.

 

Terremoto Albania: Squadre USAR e UCIS a lavoro

Posted by Dipartimento Protezione Civile on Wednesday, November 27, 2019


Czworonożni ratownicy z Włoch

Do Albanii przybyło z wolontariuszami wiele przeszkolonych do akcji poszukiwawczych psów. Zwierzęta szukają pod gruzami zaginionych ludzi. Z Veneto przybyły dwie psie jednostki Alpine Rescue oraz 11 strażaków z dwoma wyszkolonymi psami z Lecce. W poszukiwaniach wzięli udział również strażacy z Prato wraz z jednym z najlepszych psów poszukiwawczych.

Psy uciekają w popłochu

Ale jest też druga strona medalu. Wiele zwierząt, które mieszkały w miejscowościach dotkniętych trzęsieniem ziemi, zginęło albo uciekło. Kamera przemysłowa z jednego sklepu w mieście Durres zarejestrowała psy, które uciekały przerażone pierwszymi wstrząsami. Inne psy zostały zarejestrowane, gdy uciekały tuż przed nadejściem wstrząsów, tak jakby wyczuły je wcześniej.

Pamiętajmy, że w katastrofach naturalnych, które spotykają ludzi, cierpią również zwierzęta. One też potrzebują pomocy.

 

 

#terremoto in Albania, gli animali lo sentono prima. Guardate la reazione di questo cane. Incredibile !

Posted by Sabatino Assicurazioni on Tuesday, November 26, 2019