Reklama

Pies przez ponad godzinę prowadził samochód! (VIDEO)

Pies_prowadzi_samochod dog-wow
© YouTube.com/CBSMiami

Nie ma prawa jazdy - ma za to cztery łapy i ogon! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 01.12.2019, 12:29, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:55

Na jednej ze spokojnych uliczek na przedmieściu Port St. Lucie samochód kręcił się w kółko na wstecznym biegu. W środku, za kierownicą siedział pies. 

W końcu ktoś z mieszkańców powiadomił policję. Kiedy przyjechała na miejsce i w końcu zatrzymała samochód oraz otworzyła drzwi, ze środka wybiegł czworonożny kierowca - pies! 

Pies - rajdowiec

Okazało się, że właściciel pojazdu zostawił włączony silnik i na chwilę wyszedł z samochodu. W tym czasie pies wskoczył na przednie siedzenie i przypadkowo przesunął dźwignię zmiany biegów na wsteczny. W efekcie auto zaczęło jeździć do tyłu. Dobrze, że zablokowana kierownica  pozwoliła jedynie na to, by auto kręciło się kółko i poza jedną rozbitą skrzynką pocztową na podjeździe jednego z domów, nic się nikomu nie stało. 

Jeden z sąsiadów powiedział podobno, że nawet wziąwszy pod uwagę rozbita skrzynkę, pies i tak okazał się lepszym kierowcą niż człowiek. 

Na szczęście ta historia miała pozytywny finał. Pamiętajmy jednak, że zostawianie psa samego w samochodzie nigdy nie jest dobrym pomysłem, a z pewnością nie na tak długo!