Reklama

Porzucona przez matkę żyrafa, znajduje psiego opiekuna o wielkim sercu

Żyrafa_i_owczarek_belgijski_przyjaźń dog-wow
© Facebook.com/ The Rhino Orphanage

Troski i empatii powinniśmy się uczyć od zwierząt, które nie zwracają uwagi nawet na międzygatunkowe podziały! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 30.11.2019, 07:58, aktualizacja dnia 24.03.2021, 18:18

Mała żyrafa opuszczona przez matkę 

Niekiedy prawa natury bywają surowe. Mała żyrafa o imieniu Jazz została porzucona przez matkę tuż po urodzeniu. Dwa lub trzy dni później malucha znalazł przez przypadek rolnik, który natychmiast ruszył mu z pomocą. 

Mała żyrafka, odwodniona i bardzo słaba, została przeniesiona do sierocińca dla nosorożców, gdzie starano się zrobić wszystko, by żyrafa przeżyła i stanęła na własnych kopytkach. 

Kiedy maluch w połowie listopada dotarł do ośrodka, był w stanie śpiączki i trzeba go było karmić kroplówką. Po 18 godzinach podawania płynów udał się w końcu wybudzić żyrafę.

Dostała imię Jazz. 

Wolontariusze, którzy na co dzień pracują z małymi nosorożcami, nie do końca wiedzieli jak poradzić sobie mierzącą z 1,80 m żyrafą, ale robili wszystko, co w ich mocy. 

 

Owczarek belgijski rusza z pomocą 

Kiedy wolontariusze pomagali żyrafie, całą sytuację bacznie obserwował owczarek belgijski malinois, którzy mieszka na farmie i odstrasza kłusowników. Pies był tak zaabsorbowany sytuacją chorego, że nie chciał nawet jeść – wolał cały czas być w pobliżu żyrafy. 

Takiej pary nikt by się nie spodziewał

W końcu, dzięki determinacji wolontariuszy, Jazz zaczął jeść. Kiedy w końcu przełknął butelkę mleka, owczarek również przekąsił wreszcie kilka chrupek. Od tej pory pies nie odstępuje Jazz na krok, pilnując, by maluch czuł się dobrze i opiekując się nim.

 

We love eager milk drinkers in the morning. Baby Jazz getting his 2nd breakfast for the day ❤️? our carers will have to bring out the stepladder soon! #orphanedgiraffe #savingwildlife #wildliferescue #animalrehabilitation #jazzthegiraffe Morongwane Game Heritage

Posted by The Rhino Orphanage on Monday, November 25, 2019

Żyrafka jest już w stanie samodzielnie chodzić, a nawet próbuje sama skubać liście akacji. Pomiędzy posiłkami pies i żyrafa wspólnie spędzają czas, a owczarek cały czas jej pomaga. Mimo iż ta kilkutygodniowa żyrafa wcale nie jest aż taka mała! 

W końcu żyrafa wróci na sawannę – czy będzie wtedy pamiętać o swoim przyjacielu i czasem go odwiedzać pokaże czas. Na razie możemy obserwować, jak ta bardzo nietypowa przyjaźń pozwala żyrafie odzyskiwać siły. 

 

Just when we thought it couldn't get any cuter, sweeter and more heart-warming, this happened. The bond and understanding between Jazz the giraffe and Hunter our AP Belgian Malinois is astonishing. #orphanedgiraffe #savingwildlife #wildliferescue #oddanimalcouples #interspeciesrelationships #animalbonds #malinois #antipoachingdogs Morongwane Game Heritage your little one is in good hands with Hunter

Posted by The Rhino Orphanage on Friday, November 22, 2019