Reklama

Trzy owczarki niemiecki na terenie firmy: dwa piękne i zadbane, a trzeci…

Suczka Donna dog-serious
© Facebook - Schronisko w Korabiewicach Viva

Mowa o Donnie, pięknej i mądrej suczce w typie owczarka niemieckiego, która w wyniku licznych zaniedbań jej poprzedniego właściciela, dziś jest niepełnosprawna. Mimo trudnego losu, suczka ma nadzieję na znalezienie kochających opiekunów.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 07.12.2019, 17:03, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Donna, mimo tego, co ją spotkało, nie straciła zaufania do ludzi. Uwielbia towarzystwo człowieka, nie stroni też od pieszczot i spacerów. Jest bardzo czujna, ciekawska i niestety bezdomna.

Ciężki los suczki

“100 km na północ od Warszawy, pośrodku pustkowia w małej miejscowości klient pewnej firmy wypatrzył kulejącego psa. Z przodu piękny, zadbany dom i dwa radosne, zadbane biegające psy... Zaś z tyłu na terenie firmy, trzeci pies…” - relacjonują na swoim Facebooku pracownicy Schroniska w Korabiewicach Viva. 

Niestety, życie Donny nie było usłane różami. “Ciemny, ponury kojec, 20 cm warstwa zaschniętych odchodów, brak dostępnej do picia wody i zimna buda bez wyściółki” - dodają. Wolontariusze szybko przekonali się, że to nie było najgorsze

Donna poruszała się wygięta w łuk, skokami, a jej przednia łapa była cały czas uniesiona w górę i wygięta pod nienaturalnym kątem. Okazało się, że jest to wynik urazu przebytego dwa lata temu! Zdaniem właściciela mogło dojść do złamania. 

“Mimo ewidentnych problemów z chodzeniem łapa nie została pokazana lekarzowi. Jednocześnie właściciel nie wahał się udzielić kosztownej pomocy weterynaryjnej (operacja ortopedyczna) jednemu z psów biegających obok domu” - zauważają pracownicy schroniska.

Szybka interwencja 

Donna została natychmiast przewieziona do lecznicy weterynaryjnej. Po dokładnym zbadaniu zwierzęcia, okazało się, że poza wygięciem w łuk, złym stawianiem kończyn miednicznych i nieprawidłową postawą kończyny piersiowej, lekarze, że ciało czwornoga pokryte jest licznymi ranami.

Donna to prawdziwa wojowniczka! Dzielna suczka pozwoliła na wykonanie podstawowych zabiegów weterynaryjne i pielęgnacyjnych. Była też spokojna podczas badania klinicznego. Co więcej, już pod koniec wizyty chodziła między pracownikami i chciała się bawić.

“Donna trafiła do schroniska w Korabiewicach i dała się poznać jako kochana sunia. Na spacerach mimo swojej łapki jest bardzo energiczna, w boksie nakręcona na inne psy. Zaczepia człowieka prosząc o głaski” - puentują pracownicy. Dziś tej dzielnej suczce brakuje jedynie kochającego domu!

 

‼️ POMÓŻ ‼️ Błagam!!! ⚡NIEPEŁNOSPRAWNA!!!⚡ DONNA potrzebuje DOMU :( DONNA ❤️ Piękna i jakże mądra Sunia w typie...

Posted by Schronisko w Korabiewicach Viva on Tuesday, November 26, 2019

Chciałbyś adoptować psa lub kota? Koniecznie zajrzyj do naszej rubryki adopcyjnej, gdzie znajdziesz ogłoszenia z całej Polski!