Reklama

Kobieta upiekła swojego beagle'a!

beagle dog-wow
© Shutterstock

51-letnia Anna Dillon na co dzień pracuje jako opiekunka w okolicach Glasgow. A w wolnych chwilach ma dość nietypowe hobby...

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 02.12.2019, 10:47, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:55

Wszystkich, którzy się przestraszyli, że żywy pies został wsadzony do pieca na trzy zdrowaśki, od razu uspokajamy – to tylko tort wzorowany na prawdziwym psie

Anna Dillon – mistrzyni ciast stylizowanych 

51-letnia Anna Dillon na co dzień pracuje jako opiekunka w okolicach Glasgow. W wolnych chwilach ma dość nietypowe hobby – piecze tematyczne ciasta wyglądające jak rzeźby. Upiekła już między innymi Diabła Tasmańskiego z kreskówki, karykaturę Stevena Tylera czy Sylwestra Stallone. Jej ostatnim dziełem jest inspirowana psem Poppy rzeźba 8-miesięcznego szczeniaka naturalnych rozmiarów. W całości wykonana z biszkoptu wiktorii. 

Beagle jako inspiracja 

8-miesięczny beagle jest bardzo żywym psiakiem, którego wszędzie pełno. Właśnie dlatego, Dillon zdecydowała się uwiecznić go w pozie pełnej dynamiki – z rozwianymi uszami i pełnym radości pyszczkiem. Ciasto wygląda niezwykle, a Poppy wygląda jak żywy. 

Aby móc przyrządzić ciasto takich gabarytów, Anna musiała najpierw zbudować rusztowanie z metalu, które podtrzymuje biszkopt. Samo przygotowanie ciasta zajęło trzy dni, a jego dekorowanie kolejny dzień – efekt jest jednak niesamowity.  

 

 

The one-and-a-half foot cake took her four days to make, and metal wire was used to structure it, taking three days, with another day for decorating it.

Posted by Scotsman Food and Drink on Tuesday, November 26, 2019