Reklama

Czujny labrador udaremnia napad na bank!

Labrador na balkonie dog-wow
© Pixabay

Do tego nietypowego zdarzenia doszło w miejscowości Verano Brianza we włoskim regionie Lombardia. Plany przestępców pokrzyżował pewien labrador...

 
 
 

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 03.12.2019, 21:57, aktualizacja dnia 24.03.2021, 18:18

 

Złoczyńcy pieczołowicie zaplanowali napad na bankomat. Nie spodziewali się, że wpadną przez... psa. Wszystko za sprawą doskonałego słuchu labradora. Oto cała historia. 

 

(Nie)udana kradzież

W mieście zapadła już ciemna noc. Jednak nie wszyscy postanowili pójść spać. Grupka przestępców postanowiła napaść na bankomat popularnego we Włoszech banku Credito Valtellinese

Gang opracował plan szczegółowy plan, jednak nie uwzględnił wrażliwych na hałasy okolicznych psów

Labrador wszczyna alarm

Na szczególną uwagę zasługuje jeden z nich. Mieszkający w pobliżu labrador, wyczuł, że coś jest nie tak. Najprawdopodobniej, z ulicy dobiegły go hałasy i rozmowy przestępców. Nie zwlekając, zaczął donośnie szczekać, aby obudzić właścicielkę.

Zaniepokojona kobieta wyjrzała przez okno i zauważyła, że przy bankomacie kręcą się podejrzane osoby. Szybko powiedziała o tym swojemu synowi, który wraz z kolegami przegonił złodziei.

Śledztwo policji pokazało, że mężczyźni byli o włos od kradzieży pieniędzy. Drzwi wejściowe zostały wywarzone a bankomat naruszony. Na szczęście, niczego nie udało im się ukraść. To niewątpliwa zasługa czujnego labradora!

Źródło: wamiz.it