Reklama

Rudy kotek leży obok swojej martwej matki. Ale to nie koniec nieszczęść

<p>Weterynarz jeszcze nie wie, z kim ma do czynienia</p> cat-wow

Weterynarz jeszcze nie wie, z kim ma do czynienia

© Facebook @FARA Fundacion Argentina de Rescate Animal

Nieszczęścia chodzą parami. Przekonała się o tym pewna Argentynka, która na poboczu drogi znalazła martwe zwierzę. I nie tylko…

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Przerażające odkrycie

W miejscowości Tucumán położonej w północno-zachodniej Argentynie pewna kobieta o imieniu Florencia dokonała przykrego odkrycia. Na poboczu drogi znalazła trzy koty, w tym jednego martwego.

Trzy rude „nieszczęścia” leżące na drodze to dwoje malutkich kociąt oraz ich matka. Kocica prawdopodobnie zmarła przy porodzie.

Ten przeraźliwie smutny widok złamał Florencii serce. Kobieta nie chciała więc pozostawiać bezbronnych maluszków na drodze i zabrała je do domu.

Na tym nie koniec

Jedno z rudych kociąt niestety wkrótce zmarło, natomiast drugi samiec – z ogromną wolą życia – powolutku wracał do zdrowia i dobrze się rozwijał. Jednak na tym niesamowita historia Florencii się nie skończyła.

Otóż podczas kontroli u weterynarza okazało się, że przygarnięty przez kobietę kocur to nie jest zwykły dachowiec. Co więcej, lekarz nie potrafił powiedzieć… co to jest!


Weterynarz postanowił się skonsultować i zadzwonił do rezerwatu przyrody Horco Molle.

Co się okazało?

Słodki futrzak to tak naprawdę jaguarundi amerykański, drapieżnik żyjący w obu Amerykach. A już na pewno nie jest to potulny „kotecek”. W związku z tym Florencia musiała oddać malucha do rezerwatu. Mamy nadzieję, że zwierzakowi będzie tam dobrze.

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz