Reklama

Lil Bub, ulubiony kot internetu nie żyje

Kot_lil_bub cat-sad © Instagram/ Iamlilbub

Smutna wiadomość dla wszystkich miłośników internetowych memów. Lil Bub, jeden z najpopularniejszych kocich celebrytów internetowych odszedł w tę niedzielę, 1 grudnia. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 03.12.2019, 10:34, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:44

Kot, którego znakiem rozpoznawczym był wiecznie otwarty pyszczek z wystawionym językiem, przeżył 8 lat w kochającej go rodzinie. Jego opiekun napisał: 

„Czuję się wyróżniony i zaszczycony, że wybrałeś mnie, na swojego opiekuna”

 Lil Bub gwiazdą Tumblr 

Kotka stała się sławna, kiedy jej opiekun, Mike Bridavsky umieścił jej fotografię w serwisie Tumblr. Użytkownicy pokochali kotkę o śmiesznej minie. Na Instagramie śledziło ją ponad 2 mln użytkowników! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lil BUB (@iamlilbub) on

Lil Bub była wyjątkowa. Mutacja genetyczna sprawiła, że kotka miała wyłupiaste oczy, krótkie kończyny i zbyt długi język, który nie mieścił się jej w pyszczku i zawsze wystawał. Te deformacje nie przeszkodziły jej w byciu szczęśliwym i pełnym życia kociakiem, choć niestety zaburzenia genetyczne odbijały się na jej problemach zdrowotnych. Kiedy miała rok, odkryto u niej osteoporozę. To pierwszy kot, u którego zdiagnozowano chorobę kości. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lil BUB (@iamlilbub) on

 

Fundraising Bub – 700.000$ na pomoc zwierzętom! 

Jej niezwykły wygląd oraz popularność sprawiły, że jej opiekun postanowił przysłużyć się dobrej sprawie. Kilkukrotnie Bub zbierała fundusze na pomoc zwierzętom o specjalnych potrzebach. Przez całe życie, kotka uzbierała ponad 700.000$. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lil BUB (@iamlilbub) on

Ten rok jest dla miłośników kocich celebrytów bardzo trudny. Pożegnaliśmy już Grumpy kota, teraz żegnamy  Lil Bub. Będzie nam was brakowało!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Grumpy Cat (@realgrumpycat) on

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz