Reklama

Z grobu ośmiolatka ktoś ukradł figurkę kota. Rodzice apelują o pomoc!

rzeźba kota cat-angry © Facebook

Bliski przyjaciel w chorobie to ogromny skarb. Takiego przyjaciela znalazł śmiertelnie chory Kacperek. Jego kotek niemal nie opuszczał go w najcięższej fazie choroby. Po śmierci Kacperka na nagrobku chłopca rodzice postawili kocią figurkę przypominającą o tej niezwykłej więzi. Niestety – nawet taka pamiątka nie uchowała się przed złodziejem.

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Wierny kot

Kacperek mieszkał z rodzicami w Nowym Dworze Mazowieckim. Niestety chłopiec nie mógł cieszyć się dzieciństwem tak jak jego rówieśnicy. Chłopiec cierpiał z powodu glejaka (nowotworu mózgu). Aby choć trochę ulżyć synowi w cierpieniu, rodzice kupili mu kotka. Stał się on szybko najlepszym przyjacielem ośmiolatka. Spał z nim, czuwał przy nim, dodawał otuchy, nie opuszczał. Był przy Kacperku do końca… Chłopiec zmarł 13 listopada w wieku zaledwie ośmiu lat.

Figurka przyjaciela bezwstydnie skradziona

Rodzice Kacperka nie mieli wątpliwości, co powinno znaleźć się na nagrobku chłopca. Zamówili rzeźbę, która przedstawiała ukochanego kotka w pozycji śpiącej – takiej samej, jaką zwierzak przyjmował, czuwając przy chłopcu na jego łóżku. Rzeźba przetrwała na grobie zaledwie kilkanaście dni. W nocy z 27 na 28 listopada ktoś zabrał figurkę. Nazajutrz rano rodzice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Także okoliczni mieszkańcy oraz internauci nie dowierzają, że można zrobić coś takiego.

Rodzice apelują o zwrot rzeźby – ma ona dla nich ogromną wartość sentymentalną. Zarówno oni, jak i bliscy oraz sąsiedzi proszą, aby również internauci pomogli w schwytaniu sprawcy i odzyskaniu kotka. Miejmy nadzieję, że tak się stanie, a mały przyjaciel symbolicznie powróci do Kacperka.

Źródło: fakty.interia.pl
 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz