Reklama

Antek – bezpański, niewidomy pies, który przebiegł półmaraton!

Sonia_i_Antek_dwa_psy_w_półmaratonie_górskim_orzeł dog-happy
© facebook.com/ @w.gorach

Ta historia jest nieprawdopodobna! Niewidomy pies partnerem biegacza z sukcesem pokonuje trasę półmaratonu w Górach Sowich! 
 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 05.12.2019, 11:55, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:55

Historia niewidomego Antka 

Trzyletni pies Antek został znaleziony w sierpniu w gminie Trzebnica w województwie dolnośląskim. Nie udało się odnaleźć jego właściciela, więc psem zaopiekował się Trzebnicki Klub Psa. Znaleziono mu dom tymczasowy w Ośrodku Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Będkowie. Pies dostał budę, wybieg i codzienne obiady. Energiczny trzylatek do pełni szczęścia potrzebował jedynie odrobiny ruchu. I wtedy pojawił się Andrzej Podrez. 

Trening czyni mistrza

Andrzej zaczął zabierać psa na dłuższe spacery biegowe. Powoli, stopniowo, niewidomy pies zaczynał uczyć się biegania z człowiekiem i oswajał się z dynamicznym ruchem. Po jakimś czasie bez problemu pokonywał kilkukilometrowe trasy. Podrez stopniowo zwiększał odległości. W listopadzie pies wystartował w Biegu Śierściucha na trasie 5 km. 

Półmaraton psiego zaprzęgu z niewidomym Antkiem

W pod koniec listopada Antek wystartował w półmaratonie (21 km) w Sokolcu (Góry Sowie). Biegł w zaprzęgu z drugim psem o imieniu Sonia oraz swoim tymczasowym opiekunem. Trasa Półmaratonu Górskiego Orzeł prowadziła przez przewyższenia 300m. Ekipie udało się osiągnąć czas 2 godzin i 29 minut. 

To prawdopodobnie pierwszy na świecie niewidomy pies, który przebiegł półmaraton! 

21 km łapę w łapę z człowiekiem 

Antek nadal czeka na swój dom, choć na pewno będzie chciał biegać nadal. Jego historia udowadnia, że nawet niewidomy pies może prowadzić aktywny tryb życia i być doskonałym towarzyszem osoby, która kocha sport i długie spacery. 

Przypominamy też historię Bossa – innego niewidomego psa, który świetnie odnalazł się w nowym domu po adopcji, a także historię Cactusa - psa, który przebiegł 175 km prowadzącego przez Saharę ultramaratonu!

Warto dawać szanse niewidomym zwierzakom! 

 

Historia z happy endem :) ? Niewidomy pies Antek, który wraz z Andrzejem Podrezem zdołał przebiec górski półmaraton w Górach Sowich.

Posted by W górach jest wszystko co kocham on Sunday, December 1, 2019
Jeśli szukasz psa lub kota do adopcji, koniecznie zajrzyj do naszej wyszukiwarki adopcyjnej. Znajdziesz w niej ogłoszenia dotyczące zwierząt z całej Polski, wyłącznie ze sprawdzonych domów tymczasowych i schronisk