Reklama

Starsza pani musi zamieszkać z dwoma psami w samochodzie. Po 2 latach dostaje niezwykły prezent

Lynn_z_psem_i_kolezanka_Akacha dog-wow
© Faceboook.com /USciencesAlumni

Życie przynosi wiele niespodzianek. W życiu tej kobiety dominowały te przykre. Aż do momentu, kiedy wraz z dwoma psami znalazła się na krawędzi. Wtedy los się odmienił. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 10.12.2019, 16:52, aktualizacja dnia 24.03.2021, 18:18

Cios za ciosem 

Trudno przygotować się na każdą ewentualność. Lynn Schutzman, która przez 43 lata była farmaceutką, nie mogła przewidzieć tego, że jej zdrowie doprowadzi ją do bankructwa. Lynn miała dobrą emeryturę, ale zaczęła poważnie chorować. Kilka ataków serca, rak piersi, problemy z tarczycą – w kilka lat rachunki za leczenie sprawiły, że Lynn w wieku 70 lat straciła dom i musiała zamieszkać w samochodzie. 

Proponowano jej schronisko dla bezdomnych, ale by móc tam zamieszkać, Lynn musiałaby oddać oba swoje psy, Chaucer i Chase, a na to nie mogła się zgodzić. 

2 lata w samochodzie i nagle coś się zmienia 

Lynn żyła w ten sposób przez dwa lata. Każdego miesiąca na 1-2 dni meldowała się w motelu, aby móc wziąć prysznic i doprowadzić się do porządku. 

Któregoś dnia, Melissa Akacha, która również była farmaceutką, zwróciła uwagę na Lynn i po rozmowie ze swoją koleżanką zaczęły badać sprawę. Dowiedziały się, że Lynn to ich „koleżanka po fachu”, która przez ponad 40 lat pracowała w okolicy. Postanowiły pomóc jej i jej psom. Zorganizowały zbiórkę i wynajęły małe studio, które udało się umeblować, pozyskując meble od wolontariuszy. 

Zbiórka pozwoliła na opłacenie czynszu na następne dwa lata! Teraz Lynn i jej psy przynajmniej przez jakiś czas, dzięki ofiarności sąsiadów, będą bezpieczni. Moment, w którym Lynn odkrywa swoje nowe mieszkanie, wzrusza do łez: 

 

Melissa Akacha PharmD’04 embraces what it means to be kind. Continue reading to learn more about how she changed the...

Posted by University of the Sciences Alumni on Monday, November 11, 2019