Reklama

90% Polaków planuje podarować prezent gwiazdkowy swoim pupilom!

pies i kot gwiazdka dog-cat-happy

Wamiz, największy w Europie portal poświęcony zwierzętom domowym, przeprowadził ankietę dotyczącą tego, czy Polacy spędzają Boże Narodzenie ze swoimi pupilami. Okazuje się, że 96% z opiekunów spędzi Wigilię ze swoim pupilem. Dodatkowo, 93% właścicieli psów i 82% właścicieli kotów planuje kupić im drobny upominek na Gwiazdkę. 

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Wigilia z ukochanym psem i kotem

©Shutterstock

Wamiz, największy portal w Europie poświęcony zwierzętom domowym w Europie, zapytał blisko 1000 właścicieli psów i kotów w Polsce o sposób spędzania Świąt Bożego Narodzenia z pupilami. Ankieta została przeprowadzona również we Włoszech, Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii.

Najlepszym prezentem, jaki możemy dać czworonożnym przyjaciołom jest oczywiście nasza obecność i uwaga, jaką im poświęcamy.

Dlatego 96% biorących udział w ankiecie Polaków spędzi te święta razem ze swoimi pupilami.

W innych krajach również ponad 90% opieków deklaruje, że spędzi święta Bożego Narodzenia ze swoimi zwierzakami.

Czy do naszych zwierzaków przyjdzie Święty Mikołaj?

Jak wynika z ankiety, prezenty swojemu pupilowi robi zdecydowana większość opiekunów zwierząt. Przy czym psy wydają się być bardziej rozpieszczane niż koty: 93% tych pierwszych i 82% tych drugich otrzyma świąteczny podarunek. 

Jak to wygląda w innych krajach? Prezenty swoim pupilom planuje podarować 83% Francuzów, 79% Brytyjczyków, 70% Hiszpanów i "tylko" 58% Włochów. Okazuje się, że to Polacy najchętniej rozpieszają swoich pupili!

Kość czy kocyk

Najpopularniejszym prezentem dla psa są smakołyki. Aż 77,5% opiekunów psów zamierza je kupić,  61% chce podarować zabawki, a pozostali wybiorą legowisko, kocyki, akcesoria do pielęgnacji czy ubranka. 

Koty również mogą liczyć na smakołyki - 70%, zabawki 54% oraz legowisko, drapak, akcesoria do pielęgnacji, kocimiętkę, poduszkę czy kocyk.

Prezenty tak, ale niezbyt drogie

Najbardziej hojni właściciele nie zawahają się wydać nawet kilkaset złoty, aby sprawić radość swojemu psu czy kocurkowi. Jednak zdecydowana większość opiekunów przeznaczy na ten cel nie więcej niż 50 zł w przypadku psów i 20 zł w przypadku kotów.

Specjalna miska

Święta Bożego narodzenia kojarzą nam się z przysmakami, którymi zajadamy się wraz z rodziną przy stole. Większość biorących udział w ankiecie planuje rozszerzyć ucztowanie również na zwierzęta. 73,6% zamierza w tym czasie podać im coś specjalnego do jedzenia. 

Pasterka bez czworonogów 

Jeśli chodzi o obrzędy religijne, jesteśmy zdecydowanie tradycjonalistami. Tylko 27% ankietowanych odpowiedziało, że chciałoby uczestniczyć w Pasterce razem ze swoim psem. 40% było zdecydowanie przeciwnych przyprowadzaniu zwierzaka do kościoła. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz