Reklama

Husky sam w domu. Opiekun sprawdza monitoring i natychmiast dzwoni po straż pożarną

Pies husky. dog-wow
© Unsplash

Wydaje się, że niby znamy swoje zwierzęta, wiemy, jak się zachowają w danej sytuacji i że już niczym nas nie zaskoczą. Tymczasem okazuje się, że nic bardziej mylnego.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 08.12.2019, 11:49, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Pies włączył mikrofalówkę

Pożar w kuchni jednego z domów w brytyjskim Essex został wywołany przez pozostawionego samego w domu psa rasy husky. Według straży pożarnej zwierzak nieumyślnie włączył kuchenkę mikrofalową z kilkoma bułkami w środku.

Nietypowy pożar

Pieczywo zaczęło się palić i spowodowało niewielki pożar. Na szczęście straż pożarna mogła w porę zareagować, dzięki kamerze w kuchni, do której podgląd miał w swoim telefonie opiekun psa.

Gdy na miejsce przybyła straż pożarna, kuchnia była cała wypełniona dymem. Strażakom udało się odciąć ogień od reszty pomieszczeń, a następnie ugasić pożar.

Nie zostawiajcie jedzenia w kuchenkach mikrofalowych!

Geoff Wheal ze straży pożarnej w Corringham przyznaje, że był to nietypowy incydent, który uczy, że nie należy niczego trzymać w kuchenkach mikrofalowych, jeśli ich akurat nie używamy.

- Naszą radą jest, aby zawsze utrzymywać mikrofalówkę w czystości. Zwierzęta lub dzieci mogą je włączyć łatwiej niż myślisz - więc nie ryzykuj – radzą strażacy.

Pewnie nigdy się nie dowiemy, czy husky rzeczywiście nieumyślnie spowodował pożar, czy może chciał sobie zrobić tosty z serem. Najważniejsze, że nic mu się nie stało.

Źródło: Sky News