Reklama

Husky wącha jej brzuch. Kiedy kilka tygodni później odrywa przyczynę, jest zdruzgotana

Husky wącha jej brzuch. Kiedy kilka tygodni później odrywa przyczynę, jest zdruzgotana dog-sad
© Facebook @Stephanie Herfel

Kobieta zorientowała się, że coś jest nie tak, gdy zauważyła, że jej suczka, husky o imieniu Sierra, zachowuje się inaczej niż zwykle. Dziś jest jej dozgonnie wdzięczna.

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano 14.12.2019, 08:52, aktualizacja dnia 24.03.2021, 18:18

Sierra coś czuje 

W 2013 roku u Stephanie zdiagnozowano łagodną torbiel jajnika, kobieta leczyła się w domu. Jednak jej suczka Sierra wyczuła, że coś jest nie tak i dawała to do zrozumienia swojej pani.  Suka kładła często pysk na jej brzuchu i obwąchiwała go, ale w tamtym czasie Stephanie nie zwracała na to uwagi.
  
Trwało to aż do dnia, gdy Stephanie znalazła Sierrę w szafie, zwiniętą w kłębek, z pyskiem na ogonie, mokrymi oczami i zmarszczonymi brwiami. W tym momencie nabrała wątpliwości i postanowiła zasięgnąć opinii drugiego lekarza, który zdiagnozował u niej raka jajnika w 3 stadium.   

Po operacji i sześciomiesięcznym leczeniu Stephanie odzyskała zdrowie. 

To nie koniec

Dwa lata później Sierra ponownie zaczęła kłaść jej pysk na brzuchu i wąchać. Stephanie zrozumiała, że znowu coś jest nie tak i poszła do lekarza. Okazało się, że rak wrócił i tym razem zaatakował wątrobę. 

Grupa badaczy z Experimental Biology niedawno przeprowadziła badania, które wykazał,y że węch psa może być nawet 10 000 razy silniejszy niż u człowieka, dzięki czemu może on wyczuć to, czego my nie jesteśmy w stanie.

W badaniu wzięły udział cztery psy rasy beagle, by sprawdzić, czy potrafią rozróżnić próbkę zdrowej krwi od próbki krwi osoby chorej na raka. Wyniki wykazały, że w 97% przypadków zmysł węchu psa umożliwia mu wykrycie chorej krwi. 

Od 2015 roku Sierra wykryła raka u swojej pani jeszcze dwukrotnie, mimo że lekarze nie mogli dostrzec go na zdjęciach. 
Jedno jest pewne – słuchajmy tego, co mają nam do powiedzenia nasze zwierzęta! 
 

 

Stephanie Herfel is a five-year Survivor from Milwaukee who has had two ovarian cancer recurrences, but caught them...

Posted by National Ovarian Cancer Coalition on Wednesday, December 5, 2018
 

Just sayin....

Posted by Stephanie Herfel on Saturday, November 23, 2019