Reklama

Ten labrador oddał prawie pół litra krwi, aby ratować życie innych psów!

Labradorka Sahara oddała krew dog-happy
© Facebook @epiotrkow

W sobotę w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowano zbiórkę psiej krwi. Suczka Sahara oddała prawie pół litra tego bezcennego płynu dla ratowania życia i zdrowia innych zwierząt.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 10.12.2019, 22:07, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

W ubiegłą sobotę w klinice weterynaryjnej przy ulicy Rzemieślniczej w Piotrkowie Trybunalskim została zorganizowana zbiórka krwi dla zwierząt. Zebrana krew trafiła do Banku Krwi pod Warszawą i w razie potrzeby zostanie rozdystrybuowana w inne miejsca w Polsce.

Czworonożna dawczyni

Do akcji zgłosiło się w weekend 15 psów, w tym przeurocza suczka rasy labrador Sahara. Półtoraroczna psinka oddała 450 ml krwi. W nagrodę dostała chustę z napisem „Ratuję życie” i worek zdrowej karmy.

- Dlaczego tu dziś przyszliśmy? Bo czasami potrzebujemy tej krwi, mam kilka psów. Warto czasami pomóc. Sahara jest moim czwartym labradorem i z tego, co zauważyłem, to psy bardzo dobrze współpracujące w takich sytuacjach. Wszystko trwało może 5 minut – powiedział opiekun pieska Wojciech Szafnicki w mediach lokalnych.

Kto może oddać krew?

Piesek, który chciałby oddać krew musi mieć co najmniej rok, ale nie więcej niż osiem lat. Musi być zdrowy i ważyć co najmniej 25 kilogramów. Podczas pobrania krwi zwierzak leży na boku na stole weterynaryjnym. Krew jest pobierana z żyły szyjnej. Wszystko trwa do 7 minut.

To niewiele, a można uratować inne psie życie.

Źródło: ePiotrkow.pl