Reklama

Labrador bawi się w ogródku i wykopuje znalezisko, od którego (dosłownie) opada szczęka

Labrador_retriever_pysk dog-wow
© Photo by David Monje on Unsplash

Jeśli poznacie historię Scota (i macie ogródek), natychmiast sami zaadoptujecie Labradora bądź sami chwycicie za łopatę!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 12.12.2019, 12:38, aktualizacja dnia 24.03.2021, 18:18

Psy lubią kopać dołki. Właściciele na ogół im tego zabraniają, ale Kirk Lacewell, który mieszka na Whidbey Island w Waszyngtonie (USA) najwyraźniej nie dopilnował swojego psa Scota i takiego „upominku” się nie spodziewał. 

Scot nie pierwszy raz oddawał się pasji grzebania w ziemi – robił to dość regularnie, co chwilę wykopując jakieś większe kamyki lub drobne kostki kretów czy ptaszków. Tego dnia jednak, znalezisko Scota przykuło uwagę Kirka. Obiekt, który Scot właśnie wykopał, niepokojąco mocno przypominało nieco większą kość. Kirka oblał zimny pot. 

Niezwykłe znalezisko

Kość wyglądała na dość starą, dlatego Kirk ją sfotografował i wysłał do muzeum paleontologicznego w Burke w stanie Waszyngton. Okazało się, że psie znalezisko to nie kość, a mający 13.000 lat ząb należący do włochatego mamuta! 

Umiejętności archeologiczne Scota naprawdę zachwycają. I dobrze, że był to jedynie ząb mamuta, a nie — na przykład — teściowa…