Reklama

rubble-nastarszy-kot-świata
zobacz informacje o obrazie

Rubble ze swoją opiekunką Michele Foster

© Facebook @LorenzoTheCat

Ten maine coon to prawdopodobnie najstarszy kot na świecie: nie uwierzycie, ile ma lat!

Redakcja

Opublikowano aktualizacja dnia

Chcesz udostępnić to ogłoszenie

Średnia długość życia kota domowego waha się pomiędzy 10 a 17 lat. Są jednak szczęśliwi koci opiekunowie, którzy mogą cieszyć się długim towarzystwem swojego futrzaka. Największą szczęściarą jest mieszkanka Exeter w Anglii, która jest opiekunką prawdopodobnie najstarszego kota na świecie! 

Rubble to rudo-biały kocur rasy maine coon. Ma 31 lat i jak na swój wiek trzyma się całkiem nieźle. Jedyne leki, jakie przyjmuje, to te na nadciśnienie. To świetny wynik, biorąc pod uwagę, że w ludzkiej rzeczywistości miałby już 137 lat! Zwierzak znalazł się już w Księdze Rekordów Guinnessa.

Jego opiekunka, Michele Foster, mieszka w Exeter w Anglii i nazywa go swoim najlepszym przyjacielem.

- Jest ślicznym kotem, choć na starość stał się nieco zrzędliwy. Dostałam go tuż przed moimi 20. urodzinami. Był wtedy malutkim kotkiem. To było w maju 1988 roku – mówi Foster dla Territory FM.

Według dostępnych nam danych, najstarszy kot, który kiedykolwiek istniał, żył około 38 lat i 3 dni. Kotka Creme Puff urodziła się w 1967 roku i mieszkała ze swoim właścicielem Jakem Perrym w Austin w Teksasie aż do swojej śmierci w 2005 roku.

Opiekunka Rubble sceptycznie podchodzi do wpisu w Księdze Guinnessa. Chciałaby, aby jej kot przeżył swoją starość w spokoju. Natomiast wpis do Księgi oznacza duże zainteresowanie, również mediów.

Nam nie pozostaje nic innego jak życzenia dobrego zdrowia i spokojnej starości dla Rubble.

 

Źródło: TerritoryFM

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz