Reklama

Porzucili niewidomego i głuchego 16-letniego psa, bo "nie mieli już dla niego czasu"

Owczarek_collie_niewidomy dog-angry
© Facebook.com/Humane Society Serving Crawford County

Ludzka podłość nie zna granic. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 16.12.2019, 08:17, aktualizacja dnia 24.03.2021, 18:18

Ta historia porusza wszystkich, którzy o niej słyszą. Słysząc wymówkę, jakiej użyli opiekunowie tego collie, by się już nim nie zajmować, aż chce się krzyczeć! 

Jake to uroczy staruszek rasy border collie. Został przyniesiony do Humane Society of Crawford County w Ohio przez rodzinę, u której spędził 16 lat i która opiekowała się nim od szczeniaka.  

Stwierdzili, że ponieważ pies jest już ze starości ślepy i głuchy, nie mają czasu, by się nim zajmować. 

Tak, dobrze przeczytaliście - NIE MAJĄ CZASU!

Jake i jego osobista tragedia

Dla Jake’a, który przez całe życie przebywał w domu, sytuacja, w której musiał spędzić noc w schronisku, pełnym obcych psów, zapachów i odgłosów, była kompletnie niezrozumiała. Co się stało? Gdzie są moi opiekunowie? Dlaczego jestem tu sam? 

W schronisku nie ma wygodnych jedynek dla psów, ale pracownicy starali się znaleźć mu jak najbardziej intymne i ciche miejsce. Mimo tego Jake był całkowicie przerażony. 

Wolontariusze i pracownicy tak przejęli się historią biednego, porzuconego psa, że postanowili za wszelką cenę znaleźć mu dom. Wszyscy zabrali się do pracy i po zaledwie dwóch godzinach odnieśli sukces! Stowarzyszenie The Almost Home Dog Rescue Association postanowiło przyjąć Jake’a do swojego programu dla starszych psów, gdzie może przebywać wraz z innymi psami w jego wieku. 

Kiedy wolontariusze ze stowarzyszenia przyjechali po Jake’a, rozpłakali się. Zobaczyli dystyngowanego, uroczego starszego Pana, o pięknej zadbanej sierści i niesamowicie smutnych oczach. Widać było, że psa rozdziera tęsknota za tymi, którzy go tak haniebnie zdradzili. 

Jake w nowym domu

Humane Society nie ustawało w wysiłkach, by Jake mógł spędzić starość w spokoju. Po kilku miesiącach w The Almost Home znaleziono mu nowy dom, w rodzinie, u której będzie mieszkał do śmierci i która znajdzie dla niego czas. 

Pamiętaj - opieka nad niewidomym psem wcale nie musi być trudna! Przeczytaj nasz poradnik.