Reklama

Porzucili niewidomego i głuchego 16-letniego psa, bo "nie mieli już dla niego czasu"

Owczarek_collie_niewidomy dog-angry © Facebook.com/Humane Society Serving Crawford County

Ta historia porusza wszystkich, którzy o niej słyszą. Wymówka, której użyli opiekunowie tego border collie, by się już nim nie zajmować, nie mieści się w głowie.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

 
 

Jake i jego osobista tragedia

Ta historia wydarzyła się kilka lat temu, ale wciąż budzi oburzenie. Jake był uroczym staruszkiem rasy owczarek szkocki długowłosy. Został przyniesiony do Humane Society of Crawford County w Ohio przez rodzinę, u której spędził 16 lat i która opiekowała się nim od szczeniaka.  

Dla Jake’a, który przez całe życie przebywał w domu, sytuacja, w której musiał spędzić noc w schronisku, pełnym obcych psów, zapachów i odgłosów, była kompletnie niezrozumiała. Co się stało? Gdzie są moi opiekunowie? Dlaczego jestem tu sam? 

W schronisku nie ma wygodnych jedynek dla psów, ale pracownicy starali się znaleźć mu jak najbardziej intymne i ciche miejsce. Mimo tego Jake był całkowicie przerażony. 

Wolontariusze i pracownicy tak przejęli się historią biednego, porzuconego psa, że postanowili za wszelką cenę znaleźć mu dom. Wszyscy zabrali się do pracy i po zaledwie dwóch godzinach odnieśli sukces! Stowarzyszenie The Almost Home Dog Rescue Association postanowiło przyjąć Jake’a do swojego programu dla starszych psów, gdzie może przebywać wraz z innymi psami w jego wieku. 

Kiedy wolontariusze ze stowarzyszenia przyjechali po Jake’a, rozpłakali się. Zobaczyli dystyngowanego, uroczego starszego Pana, o pięknej zadbanej sierści i niesamowicie smutnych oczach. Widać było, że psa rozdziera tęsknota za tymi, którzy go tak haniebnie zdradzili. 

Jake w nowym domu

Humane Society nie ustawało w wysiłkach, by Jake mógł spędzić starość w spokoju. Po kilku miesiącach w The Almost Home znaleziono mu nowy dom, w rodzinie, u której będzie mieszkał do śmierci i która znajdzie dla niego czas. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz