Reklama

Znajduje w garażu szczenięta owczarka niemieckiego. Kiedy do nich podchodzi, natychmiast dzwoni po pomoc!

Porzucone szczenięta. dog-wow
© RSPCA

Mężczyzna idzie po swój samochód i kiedy tylko dociera na miejsce, już wie, że szybko dzisiaj nie wróci do domu. Na parkingu znajduje sześcioro chorych szczeniąt.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 15.12.2019, 19:18, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Do tego niebywałego odkrycia doszło w angielskim hrabstwie Lancashire. Kiedy pewien mężczyzna szedł po swój samochód zaparkowany w specjalnej przestrzeni garażowej, umieszczonej nieco na uboczu, nad kanałem Rishton, nie spodziewał się, że znajdzie tam sześć 13-tygodniowych szczeniąt.

Tym większe było jego zaskoczenie, gdy zobaczył, w jakim stanie są maluszki. Psy były przerażone, wygłodzone i chore. Co tu dużo gadać: wymagały natychmiastowej pomocy. Ale jak sobie poradzić w pojedynkę z sześcioma czworonogami?!

Wszędzie robactwo

Mężczyzna postanowił wezwać pomoc i zadzwonił do RSPCA, brytyjskiej organizacji charytatywnej zajmującej się ochroną zwierząt. Do czasu przybycia funkcjonariuszy RSPCA, odkrywca sześciu słodkich nieszczęść umieścił je na tylnym siedzeniu swojego auta.

- Właściciel garażów zamknął szczenięta w samochodzie, dopóki nie przyjechałam. Kiedy otworzyłam drzwi auta, wszystkie siedziały skulone na tylnym siedzeniu – powiedziała w lokalnych mediach inspektorka RSPCA Nina Small.

Kiedy przybyła na miejsce, zobaczyła, w jak tragicznym stanie są maluchy. Natychmiast zabrała je do kliniki weterynaryjnej. Na miejscu okazało się, że wszystkie pieski cierpią z powodu wesz i robaków. Na szczęście nie dolegało im nic poważniejszego.

Oczekiwanie na dom

Po wizycie u weterynarza, zwierzaki - krzyżówki owczarka niemieckiego - zostały przewiezione do oddziału okręgowego RSPCA Bradford, gdzie tamtejsi pracownicy do czasu znalezienia domu dla szczeniąt, mieli zapewnić im dużą dawkę miłości i opieki. Dano im również imiona: Tommy, Liam, Bradley, Hannah, Rosie i Jade.

Wszystkie czworonogi w niedługim czasie znalazły nowy dom.

 
Dumped puppies

Six poorly puppies have been found dumped at Rishton in Lancashire. The RSPCA (England & Wales) is investigating and calling for anyone with information to come forward.

Posted by BBC Radio Lancashire on Tuesday, January 30, 2018