Reklama

Po rasowe psy w schroniskach ustawiają się kolejki. Kundelki czekają latami na dom

Pies Iwan z wrocławskiego schroniska. dog-cat-serious

Czy piesek Iwan znajdzie kochający dom, w którym będzie mógł spędzić swoją emeryturę?

© @schronisko.wroclaw

Wrocławskie schronisko funkcjonuje od prawie 60 lat. Mieszkanki i mieszkańcy Wrocławia i okolic chętnie adoptują tamtejsze koty. Problem jest z psami. Podczas gdy rasowe psy szybko znajdują nowy dom, pozostałe czekają na niego latami.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

"Dlaczego nikt nas nie chce?"

Tendencja w polskich schroniskach jest taka: mieszkające koty znajdują dom szybciej niż psy. Dlaczego? Psy są bardziej wymagające w opiece: potrzebują codziennych spacerów i więcej uwagi. W najgorszej sytuacji są duże psiaki nierasowe. Czekają na dom latami i mogą się nigdy nie doczekać…

 

W naszym schronisku czuć już klimat nadchodzących Świąt ?? Do zdjęcia zapozował nowy podopieczny - długowłosy...

Posted by TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu - profil prawdziwy on Wednesday, December 4, 2019

Nie inaczej jest w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

– Mieszkańcy Wrocławia wolą adoptować małe psy. Wynika to z warunków mieszkaniowych - mówi „Wyborczej” Aleksandra Cukier, rzeczniczka schroniska.

Jednak nie wszystkie duże psy są w trudnej sytuacji. Na rasowe okazy wrocławianie potrafią wyczekiwać godzinami przed schroniskiem. Zwierzę przyjęte do schroniska jest poddane kwarantannie, która średnio trwa około 3 tygodni. Pracownicy schroniska zauważają, że tuż przed zakończeniem okresu kwarantanny przed schroniskiem ustawiają się kolejki osób czekających na upatrzonego rasowego czworonoga.

– Ludzie zgłaszający się do nas w celu adopcji zwierząt na ogół są fantastyczni. Trudno wybrać, do których z nich powinno trafić zwierzę. Dlatego funkcjonuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, co nie oznacza, że jest nam wszystko jedno, do kogo trafi zwierzę – dodaje Cukier.

Jak adoptować zwierzaka we Wrocławiu?

Adoptować zwierzaka może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Pracownicy schroniska sprawdzają najpierw, czy chętny do zaopiekowania się czworonogiem da sobie radę z opieką nad zwierzęciem.

Chętni muszą wypełnić ankietę adopcyjną, która jest dostępna na stronie internetowej schroniska albo na miejscu. Na podstawie wypełnionej ankiety sporządza się umowę adopcyjną.

Zwierzaki, które trafiają do schroniska, mają wszczepiany mikroczip, są odrobaczane i szczepione. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej schroniska.

Zachęcamy również do skorzystania z naszej wyszukiwarki adopcyjnej i adopcji zwierząt nierasowych. Przecież wszystkie czworonogi zasługują na kochający dom!
 

Jakim psiakom jest najtrudniej znaleźć domy? Właśnie takim, jak Maurycy (832/19) ze zdjęcia. Ot niewielki psi senior,...

Posted by TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu - profil prawdziwy on Tuesday, October 29, 2019
 

Dziadek Iwan, który lekko w życiu nie miał, szuka dobrego domu na psią emeryturę... ? Ten piękny duży pies w typie...

Posted by TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu - profil prawdziwy on Monday, October 14, 2019

Źródło: Wyborcza

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz