Reklama

Z mieszkania dobiega rozpaczliwe szczekanie. Policjani wyważają drzwi i zastają potworny widok

Pies Julek. dog-angry © Facebook @Stworzyszenie Ochrony Zwierząt "Nadzieja"

Pracownicy przemyskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt dostali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w centrum miasta słychać straszne ujadanie. Sąsiedzi podejrzewali, że ktoś zostawił psa samego w domu i wyjechał. W akcję pomocową trzeba było zaangażować prezydenta miasta.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Zawiodła go najbliższa osoba

Julek, bo tak go nazwali ratownicy, został zostawiony sam w mieszkaniu przy jednej z głównych ulic Przemyśla bez dostępu do wody i jedzenia. Nie wiadomo, jak długo siedział sam w domu. Jego rozpaczliwe szczekanie wzbudziło niepokój sąsiadów, którzy postanowili interweniować, dzwoniąc do Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Nadzieja”.

"Dostaliśmy zgłoszenie o psie, który siedzi sam w domu...Byliśmy raz, drugi, trzeci...Psi staruszek siedzi samotnie, właściciela brak. Próbowaliśmy nawiązać współpracę z sąsiadami, bezskutecznie. Zostawiliśmy prośbę o kontakt, bez odzewu".

- napisali na swojej stronie na Facebooku pracownicy Stowarzyszenia. Nie poddając się beznadziei, udali się na policję i straż pożarną, by prosić o pomoc. Niestety dostali odpowiedź, że nie ma przesłanek, by wyważyć drzwi do mieszkania, w którym znajdował się wymęczony pies.

Interwencja prezydenta

Aktywiści załamani, że nie mogą pomóc zwierzakowi, zamieścili post w mediach społecznościowych, skarżąc się na brak interwencji ze strony odpowiednich służb. Ale rosnące zainteresowanie internautów spowodowało, że sprawa dotarła do prezydenta miasta Wojciecha Bakuna. Dzięki interwencji zorganizowanej pod jego patronatem w końcu udało się uwolnić pieska.

Gdy tylko uwolniono zwierzaka, szybko stało się jasne, że biedaczek był uwięziony od dłuższego czasu. W mieszkaniu było wszędzie pełno odchodów. Obrońcy praw zwierząt już piszą zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury w sprawie znęcania się nad zwierzęciem.

Julek potrzebuje pomocy

Po wstępnym badaniu lekarskim okazało się, że piesek jest tak skrajnie wyczerpany i odwodniony, że prawdopodobnie nie doczekałby świąt. Badania krwi wykazały, że nerki zwierzaka są uszkodzone, możliwe, że w wyniku odwodnienia. Między płatami wątroby Julka gromadzi się woda, powodem jest niewydolność serca. Ponadto, na jednym z jąder piesek ma bardzo dużego guza. Nie ma co czarować, Julek potrzebuje specjalistycznej opieki i leczenia. Gorąco zachęcamy do wsparcia go w walce o zdrowie.

 
Julek.....

Julek jest już po dalszych badaniach. Dzięki Wam Wszystkim Julek stał się oczkiem w głowie nie tylko lekarza ale i całego miasta . Diagnoza: Piesek skrajnie wyniszczony, odwodniony, zaglodzony przepuszczalne nie przetrwałby do Świąt. Ogólne badania krwi wskazały uszkodzenie nerek - jest podejrzenie, że to z powodu odwodnienia/. Między płatami wątroby gromadzi się woda, powodem jest niewydolność serca, nadająca się do leczenia. Rtg klatki piersiowej w porządku. Bardzo duży guz jądra, zapewne bardzo bolesny. Julek bezpośrednio po uwolnieniu cały dzień pił wodę z wielką radością. Dostaje karmę Gastro Royal ponieważ musi mieć dawkowane jedzenie. Jak dojdzie do siebie, będzie operacja guza jądra. Jest problem z załatwianiem potrzeb ponieważ ze względu na brak spacerów i ciągłe zamknięcie Julek nie umie załatwiać się na zewnątrz tylko w pomieszczeniu. Kochani , dzięki Wam nasz chłopak został uratowany i będzie mu jeszcze bardzo dobrze. O dalszym postępowaniu będziemy informować. Potrzebujemy karmy Royal Gastro dla Julka i jeśli ktoś chciałby podarować chłopakowi pod choinkę będziemy bardzo wdzięczni. Wsparcie finansowe cały czas bardzo potrzebne bo bez niego nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Zakażdą pomoc Julek i my bardzo dziękujemy.!!! Tel. 600410580, 662808146 Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt „Nadzieja” 37-700 Przemyśl ul. Kazimierza Wielkiego 7 NR KONTA : Bank Zachodni WBK SA oddział Przemyśl 03 1090 2750 0000 0001 0947 6057 Przelewy zagraniczne: PL03 1090 2750 0000 0001 0947 6057 Przelewy z zagranicy kod Swift : WBKPPLPP Z dopiskiem:pomoc dla Julka https://www.ratujemyzwierzaki.pl/julek?fbclid=IwAR1Bw_9Y7-MfQH7-D9u5HOimlMCfOFk2q_wF-Oy6Ghk2egpgyXM2cp-TES8

Posted by Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt "Nadzieja" on Sunday, December 15, 2019


Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt „Nadzieja”
37-700 Przemyśl
ul. Kazimierza Wielkiego 7
NR KONTA :
Bank Zachodni WBK SA oddział Przemyśl
03 1090 2750 0000 0001 0947 6057
Z dopiskiem: pomoc dla Julka

Przypominamy, że jeżeli macie podejrzenie, że ktoś znęca się nad zwierzęciem, nie wahajcie się zainterweniować.

Jeśli chcielibyście adoptować psa, koniecznie zajrzyjcie do naszej rubryki adopcyjnej, w której znajdziecie ogłoszenia z całej Polski.
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz