Reklama

Ukochany towarzysz rodziny umiera z powodu czegoś, co je każde dziecko

rodzina dog-serious
© Kris N Cori Clark - Facebook

Kris i Cori są zdruzgotani. Mimo że natychmiast przystępują do akcji ratunkowej, dla ich ukochanej suczki jest już za późno. Wystarczyła godzina, by ich życie przewróciło się do góry nogami.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 23.12.2019, 19:27, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Mieszkający w Los Angeles Cori i Kris Clark na początku grudnia zamieścili na Facebooku post, który powinien przeczytać każdy właściciel psa.

Zabójcza substancja

Sześcioletnia suczka Isa znalazła paczkę z gumami do żucia i kiedy nikt nie widział zjadła połowę opakowania. Kiedy Cori i Kris zorientowali się, co się stało, po ich plecach przebiegł im zimny dreszcz. Wiedzą, że w gumach do żucia często zamiast cukru używa się ksylitolu, który jest bardzo szkodliwy dla psów. Clarksowie nie wahają się ani chwili i zabierają ukochaną psinkę do kliniki weterynaryjnej.

 

Jest już za późno

Ta trująca substancja działa niesamowicie szybko. Chwilę po tym, jak Clarksowie docierają do weterynarza, wątroba Isi przestaje działać. Lekarze nie są w stanie nic zrobić. Po godzinie od odkrycia, co się stało z pieskiem, Isa umiera. Jej opiekunowie są załamani.

„Nie tylko straciliśmy niesamowitego psa, ale straciliśmy część naszej rodziny” – piszą na Facebooku.

 

Poradni Wamiz: produkty spożywcze niebezpieczne dla psów

 

Uwaga na gumy do żucia!

Chcąc ostrzec innych właścicieli psów przed zabójczą substancją, Clarksowie zamieszczają w mediach społecznościowych post, w którym piszą o strasznych konsekwencjach, jakie ma zjedzenie przez psa gumy do żucia. Ksylitol można znaleźć w wielu produktach spożywczych. Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, jak szkodliwy jest on dla zwierząt.

Pamiętajcie, by gumy do żucia trzymać poza zasięgiem czworonogów.

 

Większość z was zdaje sobie sprawę, że ostatniej nocy straciliśmy naszą słodką Isa. Musieliśmy podjąć najtrudniejszą decyzję, a nasze serca są ...

Wysłany przez Kris N Cori Clarkponiedziałek, 2 grudnia 2019 r