Aktualności :
Wamiz Logo

Reklama

Schronisko kolejny raz wstrzymuje adopcje: powód rozwiewa wszystkie wątpliwości

Akcja Pies to nie prezent

Schronisko dla zwierząt w Białymstoku kilka dni temu poinformowało na swoim Facebooku, że do 10 stycznia 2020 roku adopcja zwierząt będzie tam wstrzymana. 
 

Przez Marcelina Smugowska, 20 gru 2019

Taka decyzja to część akcji “Pies to nie prezent”, w której białostockie schronisko bierze udział już kolejny rok z rzędu. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na ważny problem, który nasila się szczególnie przed świętami.

Pracownicy pragną w ten sposób podkreślić, że żywe istoty nie mogą być prezentem oraz, że adopcja powinna być dobrze przemyślaną decyzją.

W związku z tym, adopcje w schronisku będą możliwe dopiero po 10 stycznia. „Jak co roku nasze Schronisko przyłącza się do akcji PIES TO NIE PREZENT i wstrzymuje adopcję szczeniąt (do 6 miesiąca życia) do dnia 10 stycznia 2020 roku” - czytamy na Facebooku placówki.

Na szczęście, białostockie schronisko nie jest wyjątkiem. Coraz więcej schronisk decyduje się na zapobieganie nieodpowiedzialnym adopcjom zwierząt, wstrzymując adopcje przed Bożym Narodzeniem. 

Niestety, psy i koty wciąż często są ofiarowywane na Gwiazdkę, a kiedy "prezent" się znudzi, trafiają do schronisk.

 

Jak co roku nasze Schronisko przyłącza się do akcji PIES TO NIE PREZENT i wstrzymuje adopcję szczeniąt (do 6 miesiąca życia) do dnia 10 stycznia 2020 roku. zdjęcie: źródło Psia mać! Nie kupuj od pseudohodowców

Posted by Wolontariat- Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku on Thursday, December 12, 2019