Reklama

Schronisko kolejny raz wstrzymuje adopcje: powód rozwiewa wszystkie wątpliwości

Akcja Pies to nie prezent dog-cat-serious

Schronisko dla zwierząt w Białymstoku kilka dni temu poinformowało na swoim Facebooku, że do 10 stycznia 2020 roku adopcja zwierząt będzie tam wstrzymana. 
 

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Taka decyzja to część akcji “Pies to nie prezent”, w której białostockie schronisko bierze udział już kolejny rok z rzędu. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na ważny problem, który nasila się szczególnie przed świętami.

Pracownicy pragną w ten sposób podkreślić, że żywe istoty nie mogą być prezentem oraz, że adopcja powinna być dobrze przemyślaną decyzją.

W związku z tym, adopcje w schronisku będą możliwe dopiero po 10 stycznia. „Jak co roku nasze Schronisko przyłącza się do akcji PIES TO NIE PREZENT i wstrzymuje adopcję szczeniąt (do 6 miesiąca życia) do dnia 10 stycznia 2020 roku” - czytamy na Facebooku placówki.

Na szczęście, białostockie schronisko nie jest wyjątkiem. Coraz więcej schronisk decyduje się na zapobieganie nieodpowiedzialnym adopcjom zwierząt, wstrzymując adopcje przed Bożym Narodzeniem. 

Niestety, psy i koty wciąż często są ofiarowywane na Gwiazdkę, a kiedy "prezent" się znudzi, trafiają do schronisk.

 

Jak co roku nasze Schronisko przyłącza się do akcji PIES TO NIE PREZENT i wstrzymuje adopcję szczeniąt (do 6 miesiąca życia) do dnia 10 stycznia 2020 roku. zdjęcie: źródło Psia mać! Nie kupuj od pseudohodowców

Posted by Wolontariat- Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku on Thursday, December 12, 2019

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz