Reklama

Ten szczeniak dostał zawału serca: przyczyną były fajerwerki!

Molly ze swoją panią dog-sad
© Facebook - Susan Paterson

Nowy Rok coraz bliżej, a wraz z nim liczne pokazy fajerwerków. Takie zabawy to przyjemność jedynie dla ludzkiego oka, dla zwierząt to prawdziwe cierpienie. Tragiczna historia Molly to najlepszy tego przykład!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 21.12.2019, 14:29, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Wielka strata 

Smutną historią dwumiesięcznej Molly podzieliła się w sieci Susan Paterson, jej właścicielka. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w Wombwell, South Yorkshire w Wielkiej Brytanii podczas jednego z pokazów fajerwerkowych

Szczeniak tak bardzo wystraszył się wybuchu petard, że dostała zawału. Suczka miała zaledwie 18 miesięcy, kiedy doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia.  

“Z powodu ogromnej ilości wystrzelonych fajerwerków tej nocy, straciliśmy szczeniaczka. Molly miała zaledwie 18 tygodni i była przerażoną tak ogromną ilością wybuchów, które następowały po sobie. Pomyśl o zwierzętach, zanim wystrzelisz następną petardę” - apelowała Susan na Facebooku. 

Ku przestrodze

Kobieta nie może pogodzić się ze śmiercią swojego pupila. “Wciąż nie potrafię przyjąć do siebie, że Molly nie ma już wśród nas. Sama czuję strach, kiedy słyszę wybuch petard. Nie powinno tak być!” - przynaje. 

Jednocześnie, Susan nie chcę, aby śmierć Molly poszła na marne, dlatego stworzyła petycję pod którą podpisało już prawie pół miliona osób. Celem tej obywatelskiej inicjatywy jest zaostrzenie kar, by zapobiec wystrzeliwaniu głośnych petard. Wszystko po to, aby zwierzęta mogły poczuć się bezpiecznie.

“Fajerwerki mogą powodować cierpienie zwierząt. Cierpią nie tylko psychicznie, ale również fizycznie. Wiele z nich próbuje znaleźć bezpieczne miejsce, by się w nim zaszyć i przeczekać” - czytamy w petycji. 

Fajerwerki to niebezpieczeństwo 

Dla zwierząt głośne pokazy fajerwerków są torturą. Ludzie, którzy beztroską odpalają petardy, nie są świadomi tego, że sprawiają cierpienie tym czworonożnym istotom

Ponadto, badania pokazują, że około 40 % psów boi się głośnych dźwięków, w tym między innymi fajerwerków. Sylwester zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto pomyśleć o czworonogach. Nie bądźmy samolubni i oszczędzimy im cierpienia.