Reklama

Znany psi fryzjer znęcał się nad zwierzętami! Nagranie trafiło do sieci (VIDEO)

Fryzjer znęca się nad psem dog-angry
© Youtube

Kilka dni temu sieć obiegło szokujące nagranie, na którym widać jak znany fryzjer Częstochowy znęca się nad zwierzętami. Internauci nie kryją oburzenia, a sprawę bada już policja. 

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 22.12.2019, 17:13, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Skandaliczne zachowanie

Do tego skandalicznego zdarzenia doszło w jednym z częstochowskich salonów fryzjerskich dla psów podczas kursu groomerskiego, który prowadził Zygmunt S., częstochowski fryzjer zwierząt. Filmik nagrał i wrzucił do sieci jeden z uczestników szkolenia. 

Pikanterii całej sprawi dodaje fakt, że Zygmunt S. jest znanym miłośnikiem psów, hodowcą, sędzią na psich konkursach, a także członkiem zarządu Związku Kynologicznego w Polsce. 

Na nagraniu widać jak mężczyzna znęca się nad psem podczas strzyżenia. Zwierzę jest zestresowane i wystraszone. Czworonóg piszczy i skomle. Zygmunt S. jest szarpie psa i nie szczędzi wobec niego wulgarnych komentarzy. Na koniec łapie czworonoga za kark i rzuca go do kuwety

Szybka interwencja 

Współpracę z Zygmunta S. zakończyli m. in. organizatorzy konkursu Groomania, którego był jurorem. Zgłosili również sprawę do Europejskiego Stowarzyszenia Pielęgnacji.

Natychmiast zainterweniowały też polskie fundacje zajmujące się prawami zwierząt. Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt oraz Biuro Obrony Zwierząt APA zapowiada, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Na tym jednak nie koniec, sprawą zajęła się także częstochowska policja. Zygmunt S. zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Jeśli zarzuty się się potwierdzą, grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.