Reklama

Publikacja zdjęcia na Instagramie motywuje jamnika do przejścia na dietę

Otyły_jamnik dog-wow
© Facebook.com/Metro

Nic nie było w stanie przekonać jamnika Jaspera do ograniczenia wielkości posiłków. Dopiero publikacja zdjęcia jego wielkiego brzuszka na Instagramie pomogła! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 29.12.2019, 15:48, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Oczywiście jamnik nie bardzo przejmuje się tym, jakie komentarze pod jego fotografią umieszczają inni użytkownicy, ale przejmują się tym ich właściciele. Dla Chloe, opiekunki Jaspera, widok jego ogromnego brzucha i niewybredne komentarze publiki pod zdjęciem jej ukochanego psa sprawiły, że zobaczyła w swoim pupilu, zamiast rozkosznie pulchniutkiej paróweczki, otyłego, zmęczonego życiem psa, który potrzebuje pomocy. Nawet jeśli ta pomoc mu się nie podoba. 

Jamnik z nadwagą

19-letnia Chloe Carter kocha swojego jamnika Jaspera i okazuje mu to, obficie obdarowując go przekąskami. Wprawdzie Jasper karmiony jest tylko dwa razy dziennie, ale co chwile coś przekąsza. W efekcie pies dorobił się ogromnej nadwagi. Ważył prawie 9 kilogramów! To dwukrotnie więcej niż prawidłowa waga psa jego rasy. 

Jasper należał też do kanapowców – nie w głowie były mu spacery, na które trzeba było go niemalże ciągnąć siłą. I tak sobie żył i tył. 
Jasper na Insta 

Pewnego dnia, Chloe opublikowała zdjęcie psa na Instagramie. Komentarze nie pozostawiały złudzeń. Użytkownicy nabijali się z grubego psiaka. Chloe popatrzyła na jego zdjęcie krytycznie i też to dostrzegła. 

„Zobaczyłam jak niemalże dotyka brzuchem ziemi, kiedy stoi. Ma dużo tłuszczu i wygląda na starego psa” – relacjonuje Chloe. Postanowiła zacząć działać. 

Psia dieta czyni cuda – Jasper traci 30% masy ciała

Na początku nie było łatwo. Jasper ciągle chciał podjadać między posiłkami. Chloe zamieniła jego zwykłe przekąski dla psa, na mniej kaloryczne jagody i naturalny jogurt. Zaczęła też znacznie więcej spacerować z jamnikiem. Poza codziennymi spacerami Jasper wychodzi dwa razy w tygodniu na długi 8 km spacer. I choć jamnik na początku był im niechętny, to w miarę jak zrzucał wagę, stawał się coraz bardziej skory do zabawy i psot. 

W sumie udało się mu zrzucić prawie 3 kg, czyli 30% masy ciała. Teraz waży tyle, ile powinien, a zmianę widać też w jego zachowaniu. Dieta pomogła mu odzyskać wigor i zadowolenie z życia! 

„Jestem zaskoczona, jak szybko udało mu się zrzucić nadwagę – teraz jest znacznie szczęśliwszym psem w porównaniu z tym, jaki był, kiedy był otyły”- komentuje Chloe. 

A wszystko dzięki temu, że Chloe chciała pochwalić się psem na Instagramie. 

 

Well done Jasper ?

Posted by Metro on Friday, December 27, 2019