Aktualności :

Quiz: jaka rasa kota jest dla Ciebie?

Reklama

Publikacja zdjęcia na Instagramie motywuje jamnika do przejścia na dietę

Otyły_jamnik dog-wow
© Facebook.com/Metro

Nic nie było w stanie przekonać jamnika Jaspera do ograniczenia wielkości posiłków. Dopiero publikacja zdjęcia jego wielkiego brzuszka na Instagramie pomogła! 

Przez Sabina Stodolak , 29 gru 2019

Oczywiście jamnik nie bardzo przejmuje się tym, jakie komentarze pod jego fotografią umieszczają inni użytkownicy, ale przejmują się tym ich właściciele. Dla Chloe, opiekunki Jaspera, widok jego ogromnego brzucha i niewybredne komentarze publiki pod zdjęciem jej ukochanego psa sprawiły, że zobaczyła w swoim pupilu, zamiast rozkosznie pulchniutkiej paróweczki, otyłego, zmęczonego życiem psa, który potrzebuje pomocy. Nawet jeśli ta pomoc mu się nie podoba. 

Jamnik z nadwagą

19-letnia Chloe Carter kocha swojego jamnika Jaspera i okazuje mu to, obficie obdarowując go przekąskami. Wprawdzie Jasper karmiony jest tylko dwa razy dziennie, ale co chwile coś przekąsza. W efekcie pies dorobił się ogromnej nadwagi. Ważył prawie 9 kilogramów! To dwukrotnie więcej niż prawidłowa waga psa jego rasy. 

Jasper należał też do kanapowców – nie w głowie były mu spacery, na które trzeba było go niemalże ciągnąć siłą. I tak sobie żył i tył. 
Jasper na Insta 

Pewnego dnia, Chloe opublikowała zdjęcie psa na Instagramie. Komentarze nie pozostawiały złudzeń. Użytkownicy nabijali się z grubego psiaka. Chloe popatrzyła na jego zdjęcie krytycznie i też to dostrzegła. 

„Zobaczyłam jak niemalże dotyka brzuchem ziemi, kiedy stoi. Ma dużo tłuszczu i wygląda na starego psa” – relacjonuje Chloe. Postanowiła zacząć działać. 

Psia dieta czyni cuda – Jasper traci 30% masy ciała

Na początku nie było łatwo. Jasper ciągle chciał podjadać między posiłkami. Chloe zamieniła jego zwykłe przekąski dla psa, na mniej kaloryczne jagody i naturalny jogurt. Zaczęła też znacznie więcej spacerować z jamnikiem. Poza codziennymi spacerami Jasper wychodzi dwa razy w tygodniu na długi 8 km spacer. I choć jamnik na początku był im niechętny, to w miarę jak zrzucał wagę, stawał się coraz bardziej skory do zabawy i psot. 

W sumie udało się mu zrzucić prawie 3 kg, czyli 30% masy ciała. Teraz waży tyle, ile powinien, a zmianę widać też w jego zachowaniu. Dieta pomogła mu odzyskać wigor i zadowolenie z życia! 

„Jestem zaskoczona, jak szybko udało mu się zrzucić nadwagę – teraz jest znacznie szczęśliwszym psem w porównaniu z tym, jaki był, kiedy był otyły”- komentuje Chloe. 

A wszystko dzięki temu, że Chloe chciała pochwalić się psem na Instagramie. 

 

Well done Jasper ?

Posted by Metro on Friday, December 27, 2019