Reklama

Kociak, który wygląda jak Mistrz Yoda zdobywa serca internautów

Kot_mistrz_yoda cat-wow
© Facebook.com/Baby Yoda Cat

Mamy nową, internetową kocią gwiazdę! Ten mały kociak wygląda jak mały, futrzany mistrz Yoda z Gwiezdnych Wojen! 
 

Redakcja

Opublikowano 30.12.2019, 17:45, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Ten uratowany od bezdomności kot, który wiele już przeszedł w swoim jeszcze krótkim życiu, jest kochany przez tysiące internautów! 

Mały Yoda (Baby Yoda) 

Takie imię nadała kotu Jana Aviles, pracownica Cabarrus Animal Hospital w Północnej Karolinie, do którego kotka trafiła 15 grudnia.  Imię nie jest przypadkowe – nietypowy układ uszu sprawia, że mała kotka wygląda zupełnie jak mistrz Yoda z Gwiezdnych Wojen! Czyż nie jest urocza? 

Baby Yoda została znaleziona na ulicy przez wolontariusza Humane Society of Rowan County (HSRC) i od razu trafiła na leczenie, bo miała duże rany na szyi i problemy z oddychaniem. Do tego pchły, pasożyty i spore ubytki w sierści.

Kot wymaga długiego i trudnego leczenia, dlatego Jana Aviles zdecydowała się założyć kotu specjalny profil na Facebook, by móc zebrać środki na jego leczenie.  

Yoda ambasadorem wszystkich opuszczonych kotów

Reakcja internautów jest ogromna. Profil kotki cieszy się ogromną popularnością i wiele osób zadeklarowało chęć jej przygarnięcia. Dlatego HSRC postanowiło zrobić z niej rzecznika wszystkich samotnych, bezpańskich kotów, które potrzebują domu i miłości. 

 

Baby Yoda Cat is tucked in for the first night in her foster home! She will be contained in a large kennel until she is...

Posted by Baby Yoda Cat on Tuesday, December 24, 2019

 

Jana Aviles pisze: „jest tylko jeden kot Yoda, i jeden dom, do którego może trafić, ale w USA jest ponad 70 mln bezpańskich kotów, a 1,4 mln jest każdego roku usypianych ze względu na brak miejsc w schroniskach. Gwarantuję wam, że wasz nowy przyjaciel już na was czeka”.

 

12-17 update: There is only ONE Yoda cat, so there is only ONE home out there for her. So many people have offered to...

Posted by Jana Aviles on Sunday, December 15, 2019


A my tymczasem przypominamy o naszej rubryce adopcyjnej , w której znajdziesz ogłoszenia z całej Polski.