Reklama

Owczarek znaleziony w pociągu Kolei Śląskich szuka właściciela!

Owczarek_w_pociagu_koleje_slaskie dog-serious
© Facebook.com

Przepiękny, zadbany owczarek niemiecki został znaleziony w pociągu relacji Gliwice – Częstochowa w Sylwestrową noc. Jak na razie poszukiwania właściciela nie przyniosły rezultatu. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 02.01.2020, 09:30, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Sylwestrowa noc nie dla wszystkich okazała się udana. Dla tego owczarka jest pełna tęsknoty. 

Pies sam w pociągu 

Owczarka zauważono w pociągu Kolei Śląskich, jadącego z Gliwic do Częstochowy w okolicach godziny 20:00. Nie wiadomo, na którym odcinku trasy pies pojawił się w wagonie. Część świadków uważa, że pies wsiadł już w Gliwicach, inni, że dopiero w Zabrzu. 

Obsługa pociągu nie była w stanie odnaleźć opiekuna psa wśród pasażerów, a pies nie chciał wysiąść na żadnej ze stacji. 

Dopiero panu Piotrowi udało się zdobyć zaufanie owczarka. Napoił go wodą, a pies zdecydował się opuścić wraz z nim pociąg. 

 

Zaopiekowany piesek jeszcze w pociągu... Kontakt infolinia kolei śląskich 32 428 88 88 lub z nami na fb SZUKAMY...

Posted by Agnieszka Zdeb on Tuesday, December 31, 2019

Poszukiwania właściciela

Mężczyzna postanowił tymczasowo zaopiekować się psem.  Dzięki dobremu sercu obcego człowieka, owczarek otrzymał ciepły kąt i pożywienie. Widać jednak wyraźnie, że tęskni za swoim właścicielem. 

Tymczasowy opiekun, wraz z rodziną starają się go odnaleźć. Informacja o znalezionym w pociągu psie jest przekazywana przez social media. Pan Piotr nagrał również filmik, na którym doskonale widać piękną zgubę. 

 

Sylwester to trudny okres dla wszystkich psów. Mimo wielu apeli o powstrzymanie się od ogni sztucznych nadal w całym kraju rozbrzmiewają wystrzały. Spanikowane zwierzęta chcą uciec jak najdalej od huku i błysków. Czy taka właśnie była historia tego owczarka nie wiadomo. Pozostaje nam jedynie prosić was o pomoc w znalezieniu jego właściciela. 

 

Czyj pies nocuje od Sylwestra u mojego brata??? Ruda Śląska? Zabrze? Gliwice? Czy zgubę swą w nim (nie) widzicie?...

Posted by Agnieszka Zdeb on Wednesday, January 1, 2020


Aktualizacja 03.01

Podróżujący koleją pies, dzięki pomocy internautów odnalazł właściciela! Owczarek ma na imię Mercedes i jest już w domu, w Rudzie Śląskiej.