Reklama

Uratowali psa, który rok później stał się ich wybawicielem

Pies_Pippa_spalony_dom dog-sad
© Facebook.com/Fluff Puff and Stuff

Gdyby nie 6-letnia adoptowana suczka Pippa, te święta Bożego Narodzenia, dla rodziny Bickhartów skończyłyby się tragicznie. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 06.01.2020, 15:09, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Według tradycji 6 grudnia rozbiera się bożonarodzeniową choinkę. Ta rodzina z Wirginii swoje drzewko straciła już wcześniej. A gdyby nie ich pies, musieliby się pożegnać również z całym dobytkiem, a może nawet i życiem. 

Pies wyczuwa zapach dymu 

W nocy 29 grudnia dom Państwa Bickhart stanął w płomieniach. Przyczyną zwarcia były lampki choinkowe, które na zewnętrznej choince podłączono do prądu za pomocą przewodu przeznaczonego jedynie do użytku wewnątrz pomieszczeń. 
Zanim jeszcze czujnik dymu zadziałał, niepokojący zapach wyczuła suczka Pippa, którą rodzina rok wcześniej zaadoptowała. 

Suczka wszczyna alarm

Pippa zrobiła zamieszanie, zaczęła szczekać i budzić wszystkich domowników. Opiekunka psa relacjonuje, że szczekanie było wyraźnie inne niż zazwyczaj. Bardziej niepokojące. W pierwszym odruchu Jan Bickhart pomyślała, że w domu są włamywacze. Po chwili jednak zorientowała się, że chodzi o pożar. 

Cała rodzina wybiegła z domu, ale kiedy byli już na ogrodzie zorientowali się, że Pippy oraz ich drugiego psa Benny’ego nie ma z nimi. Jan, mimo zakazu strażaków, którzy na szczęście już przybyli na miejsce, wbiegła z powrotem do domu, by ratować psa. 

Strażakom udało się wydostać z płomieni całą trójkę i nikomu na szczęście nic się nie stało, choć – jak widać na zdjęciach – dom dość mocno ucierpiał. Gdyby nie czuły wech Pippy, straty mogłyby być znacznie większe. 

 W wywiadzie dla NBC Washingon Bickhart podkreślił „Każdy potrzebuje psa. Najlepiej adoptowanego ze schroniska”!
 
 

Rescue Dog Saves Family From Christmas Light Fire Years ago, Pippa the 9-year-old rescue dog found a loving home with...

Posted by Fluff Puff and Stuff on Thursday, January 2, 2020