Reklama

Ten kot włamał się do miejsca, z którego każdy próbuje uciec!

Czarno_biały_Kot_padfoot cat-wow © Facebook.com/newswereni.com

Kot pokonał prawie 8-metrowy mur i ogrodzenie pod napięciem.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Z więzienia się ucieka. Padfoot postanowił jednak się do niego włamać! 

W więzieniu Haverigg w hrabstwie Kumbria w Wielkiej Brytanii tuż przed Bożym Narodzeniem doszło do dość niecodziennego wydarzenia. Prawdopodobnie po raz pierwszy w historii placówki strażnicy mieli do czynienia z próbą dostania się do wnętrza (zamiast z ucieczką). 

Padfoot „na włamie”

Kota, który chodził po wewnętrznym murze, dostrzegli osadzeni. Stąpał ostrożnie pomiędzy przewodami pod napięciem, po szczycie ogrodzenia o wysokości prawie 8 metrów. Od razu rozpoczęto akcję ściągania kota z płotu, co okazało się jednak wyjątkowo trudne. 

Strażnicy nie mogli wyłączyć napięcia ze względu na zasady bezpieczeństwa więzienia, a jednocześnie kot nie reagował na nawoływania i ani myślał zejść. Trzy razy o mało nie spadł, ale udało mu się utrzymać na szczycie ogrodzenia. 

W końcu zawiadomiono organizację RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals), której przedstawicielom udało się zdjąć kota z więziennych murów. Nie wiadomo jakim cudem udało się kotu dostać w pobliże budynku (który jest przecież stale pod nadzorem) ani tym bardziej wspiąć na mur. Przesłuchanie kota nie wykazało żadnych powiązań z osadzonymi ?. 

Kot zjednoczony z rodziną 

Inspektor RSPCA Martyn Fletcher postanowił zabrać kota do domu, by nie spędzał on Świąt Bożego Narodzenia w ośrodku. Na szczęście opowieść o kocie, który włamał się do więzienia, dość szybko obiegła okolicę i Angela Driver Swales pomyślała, że być może sprawcą zamieszania jest jej kot. W końcu nie było go już kilka dni, a jego imię zobowiązuje. Dostał je na cześć Syriusza Blacka (postać z cyklu książek Harry Potter, jedyny więzień Azkabanu, któremu udało się z niego uciec).

"Teraz nasz kot stał się nieco sławny. W okolicy krąży sporo żartów na temat jego włamania się do więzienia” – wyjaśnia Angela.

Pani Driver Swales podkreśla, że zamierza zaczipować kota, by uniknąć na przyszłość podobnych problemów. 

 

CAT BREAKS INTO PRISON: a cat was rescued by the RSPCA after getting stuck on a 25-foot fence inside a prison in...

Posted by newswireni.com on Friday, January 3, 2020

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz