Reklama

Porzucony pies ma przypięty do obroży list, który łamie serce

Pies_Cracker_porzucony_w_kosciele dog-sad
© Facebook.com/the Washington Time

W kościele w Blackpool (Wielka Brytania) znaleziono psa, którego właściciel musiał opuścić, choć bardzo tego nie chciał. Jego wzruszający list wyjaśnia wszystko i wyciska łzy. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 05.01.2020, 14:58, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Znaleziony w kościele Sacred Heart Church pies to mieszanka staffordshire bull terriera.  Przywiązano go w pobliżu ołtarza na kilka dni przed Bożym Narodzeniem. Jego właściciel zapewne nadzieję, że w takim miejscu i o takim czasie łatwiej będzie znaleźć dobrą duszę, która zdecyduje się zaopiekować zwierzakiem. 

List od opiekuna

Przy psie znaleziono list od właściciela, który wyjaśnia, dlaczego porzuca w ten sposób psa.

Proszę, uwierzcie mi, że nie przychodzi mi to łatwo. Mój pies znaczy dla mnie wszystko, ale nie wiem, co mogę zrobić innego.  

W notce opiekun napisał, że ze względu na nieszczęśliwy splot okoliczności stał się osobą bezdomną. Zdecydował się pozostawić psa w kościele, bo nie chce, by wraz z nim pies cierpiał głód, chłód i niewygodę. 

„Jest spokojnym, przyjacielskim i kochającym psem. 22 marca 2020 roku skończy 7 lat. Ma wrażliwe przednie łapy. Leczymy je od miesiąca, ale nadal go bolą. 
Mam złamane serce i będę za nim tęsknił bardziej, niż jestem w stanie to wyrazić. Mam nadzieję, że znajdzie dom, na jaki zasługuje.” – pisze opiekun. 

Kocham Cię i jest mi bardzo, bardzo, bardzo przykro – dodaje na końcu listu. 

Pomoc RSPCA 

Inspektor RSPCA (organizacji ochrony zwierząt)  Will Lamping odebrał psa z kościoła i umieścił w schronisku. Czytanie tego listu jest bardzo smutne. Widać, jak bardzo poprzednio opiekun kochał Crackera – mówi inspektor. Zależy nam na tym, by informacja o psie dotarła jak najszerzej. Chcemy, by opiekun wiedział, że u psa wszystko w porządku i się nim zajmujemy.

Chciałbym też zapewnić, że jeśli autor listu się do nas zgłosi, nie będziemy robić żadnych problemów. Chcielibyśmy porozmawiać i zastanowić się jak możemy pomóc mu i Crackerowi – dodaje inspektor. 

 

A DUMPED dog was found tied to a church with a heartbreaking note from his homeless owner that said “I love you and I’m...

Posted by The Washington Time on Thursday, January 2, 2020