Reklama

Weterynarz odkrywa u niesłyszącego boksera niezwykłe zdolności

Bokser_bialy dog-wow
© Facebook.com/Tom Cannone

Decydując się na adopcję tego psa wiedzieli, że jest inny niż wszystkie, ale takiej niespodzianki się nie spodziewali. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 10.01.2020, 09:52, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Para adoptuje głuchego psa

Tom i Jane Cannone chcieli zaadoptować psa. Szukając odpowiedniego pieska, spotkali bokserkę Boombox. Ku ich zdziwieniu, ślicznego, 8-letniego psa nikt nie chciał. Wkrótce okazało się, że to dlatego, że pies jest głuchy. 

Dysfunkcja nie przeraziła państwa Cannone. Zdecydowali się przygarnąć Boombox. Zabrali psa do Południowej Kalifornii. Szybko odkryli, że problem psa ma też swoje plusy – przez to, że nie słyszy, nie boi się grzmotów, a na spacerach nigdy nie szczeka. 

Boombox zaczęła się szybko świetnie przystosowywać. Zamiast słuchu używa wzroku i węchu i nie ma problemów z orientacją. Okazało się też, że znacznie bardziej odpowiada jej towarzystwo ludzi niż innych psów. 

Historia Boombox była Cannonom nieznana, ale wszystkie te sygnały wskazywały, że przed adopcja, była otoczona troskliwą opieką jakiegoś człowieka. 

Niespodzianka u  weterynarza 

Prawdziwe zaskoczenie czekało jednak na parę podczas rutynowej kontroli u weterynarza. Lekarka zauważając zachowanie psa, zaczęła podejrzewać, że skoro pies nie słyszy, to być może został  nauczony sygnałów. Zwróciła na siebie uwagę psa i wykonała gest ręką ku dołowi. Pies natychmiast usiadł. 

Tom i Jane osłupieli. Adoptowali psa, który przeszedł gruntowne szkolenie w psim języku migowym! Pozostawało tylko się go nauczyć i sprawdzić, które komendy zna Boombox. 
„Wiedziałam, że jest w niej coś specjalnego. Nie zamieniłabym tego doświadczenia na żadne inne” – mówi Jane. 

Para dała starszemu, głuchemu psu drugą szansę. Nie przestraszyli się jej niepełnosprawności i szybko okazało się, że zyskali wiernego przyjaciela, z którym życie jest być może nawet łatwiejsze niż z psem, który słyszy! A Boombox zyskała oddanych opiekunów. 

 

Santa and his Boombox!!

Posted by Tom Cannone on Monday, December 9, 2019