Reklama

Przerażające zdjęcie z rezonansu magnetycznego mopsa sprawi, że będziecie mieć koszmary

Mops dog-sad
© Unspash/JC Gellidon

Obraz niepokoi nawet weterynarzy! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 07.01.2020, 14:02, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Słodki, uroczy pyszczek mops, na obrazie z rezonansu magnetycznego nie wygląda już aż tak słodko. Prawdę mówiąc, jest dość mocno przerażający, prawda? 

Zdjęcie skanu MRI udostępnił na Twitterze komik i prezenter TV Andy Richter. Zdjęcie szybko obiegło internet, a wiele osób przyprawiło nawet o atak paniki. Obraz mopsiej głowy wygląda na nim dość potwornie. 

 

E.T.,a może Marty Feldman? 

Użytkownicy Twittera w rezonansie małego mopsa dostrzegli podobieństwo do Marty Feldmana, kosmity z  E.T, ryby najeżkowatej i postaciami z filmu „Marsjanie atakują”.

Unsplash/David Clode, Wikicommons©

 

Weterynarze przerażeni 

Najbardziej zdjęcie poruszyło jednak weterynarzy. Patrząc na skan widać, do czego doprowadziło intensywna hodowla i prace nad selekcją tej rasy. Krótki pysk, spłaszczona głowa i wystające z czaszki oczy sprawiają, że te psy cierpią na wiele problemów zdrowotnych. 

Skan MRI potwierdza to, jak bardzo zdeformowana jest czaszka mopsa. Warto dodać, że w 2019 roku Holandia zakazała już hodowli psy tej rasy. 

To, że skan MRI przestraszył zwykłych ludzi, którzy często nie wiedzą, jak wygląda obrazowanie rezonansem, nie jest dziwne. Dla porównania zdjęcie MRI człowieka: 

I ryby: