Reklama

Dzięki temu urządzeniu będziesz wiedzieć, co naprawdę czuje twój pies!

Urządzenie_do_monitorowania_emocji_psa dog-wow
© Youtub.com / Inupathy

Japoński startup stworzył urządzenie, które ma w czasie rzeczywistym pokazywać, co czuje twój pies. Tylko czy naprawdę tego potrzebujemy? 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 09.01.2020, 08:40, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Właściciele psów uważają, że potrafią odczytywać emocje swoich pupili. Widzimy, kiedy jest smutny, kiedy wesoły, a kiedy się boi. Japońska firma Inupathy jest jednak przekonana, że jest w stanie w sposób naukowy (a nie subiektywny) podejść do tematu i stworzyła urządzenie, które może pokazać, co czuje pies w czasie rzeczywistym. Koniec z niedomówieniami! 

Analiza emocji przez monitoring częstotliwości bicia serca 

Gadżet w formie uprzęży ma monitorować częstotliwość bicia serca i na podstawie tej informacji oceniać stan emocjonalny zwierzęcia, który następnie jest prezentowany za pomocą koloru na uprzęży. 

Urządzenie może wyświetlać różne kolory odpowiadające kilku emocjom: 

  • Rozluźnienie i spokój, 
  • Ekscytacja, 
  • Zainteresowanie  i zaciekawienie,
  • Ogólne zadowolenie, szczęście

Na promocyjnym wideo widzimy dziewczynkę, która wychodzi na spacer z psem. Spotykają innego psa, ale dziewczynka nie wie, czy może podejść do niego ze swoim pupilem. Kiedy jednak zakłada mu uprząż widzi, że jej pies nie boi się, tylko jest zainteresowany zabawą. 

 

Czy opiekunom potrzebny jest taki gadżet? 

Kamizelka dla psów to nie tylko informacja o emocjach psiaka, ale również dołączona do zestawu aplikacja, która pozwala monitorować emocje psa na odległość (np. kiedy jesteśmy w pracy) oraz sugerować opiekunowi aktywności, które może podjąć, by poprawić psi nastrój. 

Czy opiekunowi potrzebne są sugestie od aplikacji, kiedy i w co bawić się z psem, może być sprawą sporną, ale warto jednak pamiętać, że są sytuacje, w których nawet bardzo związanemu z psem opiekunowi trudno jest określić, z czego wynika określone zachowanie psa. Na przykład dyszenie u psa, może być spowodowane zarówno przegrzaniem, bólem jak i dużym stresem. W takich sytuacjach taka uprząż – jeśli tylko byłaby w stanie wskazać stan bólu lub dyskomfortu - mogłaby być przydatna, nie sądzicie? 

Firma nie opublikowała jeszcze informacji o cenie gadżetu, ale ma pojawić się w sklepach jeszcze w 2020 roku.